متقاضیان دریافت رمز پویا بخوانند

متقاضیان دریافت رمز پویا بخوانند

زمان انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۸ - ۰۹:۱۹

از امروز تعدادی از بانکها به این سامانه وصل شدند و بناست تا پایان دی ماه کلیه بانکها و موسسات اعتباری کشور این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورند. این در حالی است که چندی پیش روابط عمومی بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه‌ای از این مهم خبر داده بود.

به گزارش روند بازار به نقل از خبرآنلاین از امروز تعدادی از بانکهای کشور موفق شدند از طریق سیستم پیامکی اقدام به راه‌اندازی سرویس رمز پویا کنند. روز پانزدهم دی ماه امسال روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای از راه اندازی سرویس دریافت رمز پویا از طریق پیامک خبر داد. براساس این اطلاعیه از امروز سه شنبه این امکان فراهم آمده تا مشتریان بانکی در زمان انجام پرداخت‌ها و خریدهای اینترنتی در خواست خود را برای دریافت پیامکی رمز پویا صادرکننده کارت خود ارسال کند.

رمز پویا جایگزینی برای رمز دوم ایستایکارتهای بانکی است .این طرح با هدف کاهش کلاهبرداری‌های اینترنتی اجرایی می‌شود. با این همه از آنجایی که همه مشتریان بانکی کشور تلفن همراه نسل جدید ندارند، تا حدودی در اجرای این طرح وقفه افتاده بود ولی به نظر می‌رسد با اتصال پیامکی به این سیستم عملا مشکلات پیشین برطرف شده باشد. 

پیش بینی شده است بانک‌ها و موسسات اعتباری تا پایان دی ماه جاری به این روش به مشتریان خود رمز پویا ارائه دهند. بناست تا در این طرح با اضافه شدن در خواست رمز پویا در درگاه‌های پرداخت اینترنتی و برنامه‌های پرداخت این امکان فراهم شود که مشتریانی که دسترسی به گوشی‌های نسل جدید را ندارند، بتوانند از طریق پیامک رمز پویا را دریافت کنند.

در آخرین اطلاعیه بانک مرکزی آمده است :«با توجه به اینکه دریافت رمز پویا از طریق پیامک منوط به ارائه تائیدیه شماره تلفن همراه به بانک مربوطه می‌باشد، لازم است هموطنان گرامی برای اطلاع از نحوه ارائه این تائیدیه، ضمن ارتباط با مراکز تماس بانک خود و یا با مراجعه به شعب یا وب‌سایت بانک خود، اطلاعات لازم را در این خصوص بدست آورند.»

کارشناسان برآورد می‌کنند با استفاده از رمز پویا سواستفاده و کلاهبرداری‌های اینترنتی کاهش یابد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

ده + 3 =