اجتماعی

آخرین اخبار کنکور سراسری ۱۴۰۱/ سوالات کنکور به فروش می‌رسند؟

رئیس سازمان سنجش گفت: فروش سوالات کنکور به هیچ عنوان امکانپذیر نیست. تاثیر معدل بر کنکور چند درصد است؟

به گزارش روند بازار، پورعباس گفت: تاثیر معدل بر نتیجه کنکور ۴٠ درصد مثبت است و در کنکور امسال ۶٠ درصد آزمون سراسری و ۴٠درصد معدل سال پایانی داوطلبان است.

به نقل از خبرنگاران‌جوان، او گفت: در کنکور سراسری امسال ۶۱ درصد شرکت کنندگان خانم و ۳۹ درصد مرد هستند. در آزمون سال جاری ۱۰ درصد افزایش ظرفیت داریم. آزمون‌های کاغذی ۷۵ درصد شانس قبولی داوطلب را کاهش می‌دهند.

رئیس سازمان سنجش گفت: اواسط مرداد ماه نتایج اولیه را اعلام و داوطلبان پنج روز مهلت برای انتخاب رشته دارند و در شهریورماه نتایج نهایی اعلام خوهد شد.

او گفت:درب آزمون ساعت هفت و نیم صبح بسته می‌شود. توزیع کارت از روز پنجم تیرماه شروع خواهد شد.

توصیه می‌کنیم تا داوطلبان به محل آزمون خود از قبل سر بزنند زیرا این کار باعث رفع استرس و ایجاد آرامش می‌شود.

پورعباس گفت: توصیه می‌شود که روز قبل از آزمون استراحت کنند و شب را زودتر بخوابند و داوطلبان با خود ماسک به همراه داشته باشند.مجلس در سال ۸۷ قانون حذف کنکور را مصوب کرد که این موضوع انجام نشد و نهایتا در تیرماه سال گذشته تغییرات را ایجاد کردند. ۴٠ درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی در کنکور اعمال می‌شود.

او گفت: برگه‌های ده درس که جز سوابق تحصیلی در آزمون است دوبار تصحیح می‌شوند، به طور کلی خطای انسانی را نمی توان نادیده گرفت. ما باید به سمت آزمون‌های هوشمند تستی و تشریحی پیش برویم. وزارت آموزش و پرورش باید به سمت هوشمند سازی آزمون پیش بروند و ما در آزمون سال ۱۴٠۳ به سمت هوشمند سازی پیش می‌رویم.

به گفته رئیس سازمان سنجش، در کنکور امسال طراحی سوالات مطلوب‌تر از سال‌های گذشته است. استاندارد جهانی به گونه ای است که بعد از پاسخ به سوال نباید دوباره سوالات را پاسخ بدهیم.

پورعباس گفت:سهمیه‌ها هیچ تغییری نسبت به سال گذشته نداشته است. بخشی از رشته‌های خوب نیز بدون کنکور است.

بین یک تا ده سال محرومیت از کنکور برای داوطلبان متقلب و برای افراد بیرون از محیط کنکور نیز بین یک تا پنج سال زندان درنظر گرفته شده است. سایت سنجش یکی از پر سرعت‌ترین سایت‌های کشور است و ما همه موارد را رصد می‌کنیم، پهنای باند مورد استفاده شناور است.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا