اقتصادی

آغاز طرح الکترونیکی توزیع گاز مایع در کشور

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از آغاز طرح الکترونیکی توزیع گاز مایع در کشور ، از امروز به‌طور هم‌زمان در بیش از ۱۰ منطقه این شرکت خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری روند بازار به نقل از خبرگزاری مهر ، فاطمه کاه‌ی با اعلام این خبر گفت: هدف از اجرای این طرح تأمین رفاه شهروندان، جلوگیری از عرضه خارج از شبکه و استفاده غیرمجاز از گاز مایع و نیز ساماندهی توزیع فرآورده‌های نفتی با استفاده از کارت بانکی سرپرست خانوار در همه شهرستان‌های زیر پوشش مناطق شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی است.

وی با تاکید بر اینکه طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع به‌زودی در همه مناطق این شرکت اجرایی خواهد شد گفت: از دو ماه گذشته در دو منطقه ایلام و کرمانشاه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی به‌صورت آزمایشی طرح را اجرا کرده است و از ابتدای مرداد، ۱۰ منطقه دیگر نیز به اجرای این طرح پیوسته‌اند.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: پس از اجرای موفقیت‌آمیز طرح توزیع نفت سفید با استفاده از زیرساخت‌های بانکی، مقدمات طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع نیز آماده شده و از امروز شاهد توزیع الکترونیکی این فرآورده در بین خانوارهای مصرف کننده که تاکنون زیر پوشش گاز طبیعی قرار نگرفته‌اند، خواهیم بود.

به گفته این مقام مسئول با اجرای این طرح، توزیع گاز مایع از طریق کارت بانکی سرپرستان خانوار که در سایت جدید تجارت آسان ثبت شده است، اجرایی خواهد شد و افرادی که تاکنون در این سامانه ثبت‌نام نکرده‌اند، می‌توانند بدون مراجعه حضوری، با مراجعه به سایت جدید تجارت آسان به آدرس اینترنتی https://newtejaratasan.niopdc.ir در این سامانه ثبت نام کنند و سیلندر گاز مایع با نرخ مصوب دولتی از طریق دستگاه کارتخوان و با دریافت رسید سوخت بخرند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا