اقتصادی

اجاره مسکن اطراف تهران چقدر است؟

بر اساس داده‌های به دست آمده از سایت دیوار، لیستی از متوسط اجاره مسکن در هشت منطقه حاشیه‌ای تهران به دست آمده است.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، افزایش نرخ اجاره مسکن در چند سال گذشته در تهران بسیار افزایش پیدا کرده است. بسیاری از افراد برای فرار از قیمت‌های سرسام‌آور اجاره در تهران، برای زندگی به شهرها و مناطق اطراف تهران کوچ می‌کنند.

ارزان‌ترین مناطق اجاره‌نشینی در اطراف تهران کجاست؟

بر اساس داده‌های موجود در آگهی‌های دیوار، متوسط قیمت اجاره در مناطق حاشیه‌ای تهران به دست آمده است. ارزان‌ترین منطقه شهر جدید پرند با متوسط نرخ اجاره یک میلیون و ۷۶۰ هزار تومان است.

در بین مناطق موجود در لیست، نزدیک‌ترین منطقه به تهران شهر قدس است. متوسط نرخ اجاره سه میلیون و ۴۴۰ هزار تومان را دارد.

گران‌ترین متوسط اجاره برای شهر جدید اندیشه است. متوسط نرخ اجاره برای یک آپارتمان ۸۰ متری در اندیشه، چهار میلیون و ۶۴۰ هزار تومان است.

بر اساس این آمار متوسطنرخ اجاره در پاکدشت نیز دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان برآورد شده است.

در جدول زیر، وضعیت اجاره در مناطق اطراف تهران را مشاهده می‌کنید.(دقت داشته باشید قیمت‌ها متوسط اجاره یک متر مربع و همینطور میانگین اجاره کامل یک آپارتمان مسکونی ۸۰ متری دو تا پنج سال در شهر تهران و حومه در ۱۰ روز گذشته آگهی‌های دیوار است.)

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا