اقتصادی

اجاره مسکن در اطراف تهران چقدر است؟

بر اساس اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار، برای اجاره‌نشینی در اطراف تهران چقدر باید هزینه کرد؟

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، با توجه به رکود موجود در بازار مسکن و نوسان قیمتی آن در اجاره بها، بنا بر آگهی‌های ثبت شده در سایت دیوار، متوسط قیمت اجاره مسکن در برخی از مناطق اطراف تهران چقدر است؟

بر اساس داده‌های موجود، شهر جدید پرند با متوسط اجاره ماهانه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، از ارزان‌ترین مناطق اطراف تهران برای اجاره‌نشینی است.

پاکدشت، قرچک، رباط کریم و بومهن با متوسط اجاره ماهانه ۳٫۸ میلیون تومان برای یک آپارتمان ۸۰ متری، از دیگر مناطق ارزان اطراف تهران برای اجاره‌نشینی هستند.

در بین مناطق نام برده در جدول، اندیشه با اجاره ماهانه ۴٫۹ میلیون تومان و رودهن با متوسط اجاره پنج میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، اجاره بالاتری در بین محلات زیر دارند.

در جدول زیر متوسط نرخ اجاره ماهانه در برخی از مناطق اطراف تهران را مشاهده می‌کنید.(دقت داشته باشید قیمت‌ها متوسط اجاره یک متر مربع و همینطور میانگین اجاره کامل یک آپارتمان مسکونی ۸۰ متری دو تا پنج سال در شهر تهران و حومه در ۱۰ روز گذشته آگهی‌های دیوار است.)(قیمت‌های گزارش شده حاصل جمع اجاره بهای ماهانه و سه درصد مبلغ ودیعه است.)

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا