دانش و فناوری

علت اختلال و کندی اینترنت روزهای اخیر چیست؟

مدتی است که در برخی از مناطق ایران، کاربران از اختلال و کندی اینترنت شکایت دارند و این موضوع، مردم و به‌خصوص صاحبان کسب‌و‌کار‌های اینترنتی را نگران کرده است.

به گزارش روند بازار، برخی از مردم، این اختلالات را با شروع جلسات کمیسیون مشترک طرح صیانت از فضای مجازی، مرتبط دانسته‌اند و این موضوع بر میزان نگرانی آن‌ها افزوده است.

در راستای پیگیری علت اختلال و کندی اینترنت و پرس‌وجو از اپراتورهای ارائه‌دهنده اینترنت، آن‌ها عنوان کرده‌اند که زیرساخت‌های شبکه آن‌ها مشکلی ندارد و علت این مشکل، کمبود و کیفیت پایین پهنای باندی است که از شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گیرند.

تایید اختلال و کندی اینترنت

حسین فلاح‌جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز پیرو شکایت‌های مطرح شده در این رابطه، اختلال و کندی اینترنت تایید کرد؛ اما علت آن را شروع سال تحصیلی جدید و افزایش استفاده از اینترنت به علت شرکت دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های مجازی دانست.

فلاح افزود که در راستای حل این مشکل، جلسه‌ای با اپراتورها، مخابرات و شرکت ارتباطات زیرساخت برگزار شده و نقاط دارای مشکل در اپراتورها و شرکت زیرساخت، شناسایی شده است و قرار شده نسبت به رفع مشکل و توسعه‌های لازم اقدام شود. فلاح همچنین این اطمینان را داد که سازمان تنظیم مقررات نیز، پیگیری‌های لازم را تا زمان حل کامل این مشکل انجام خواهد داد.

منبع: آی تی رسان

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا