دانش و فناوری

ارزش سهام کدام شبکه‌های اجتماعی سقوط کرد؟

روز گذشته ارزش سهام بسیاری از شبکه‌های اجتماعی جهان سقط کرد. ارزش سهام پینترست ۱۱.۳ درصد، مِتا پلتفرمز – مالک فیس بوک- ۵.۶ درصد و آلفابت – مالک گوگل- ۳.۳ درصد ریزش کرد. به نقل از ایسنا، در قیمت فعلی سهام، شرکتها پینترست، مِتا، توییتر، آلفابت و اسنپ، جمعا حدود ۴۲ میلیارد

به گزارش روند بازار، روز گذشته ارزش سهام بسیاری از شبکه‌های اجتماعی جهان سقط کرد. ارزش سهام پینترست ۱۱.۳ درصد، مِتا پلتفرمز – مالک فیس بوک- ۵.۶ درصد و آلفابت – مالک گوگل- ۳.۳ درصد ریزش کرد.

به نقل از ایسنا، در قیمت فعلی سهام، شرکتها پینترست، مِتا، توییتر، آلفابت و اسنپ، جمعا حدود ۴۲ میلیارد دلار ارزش بازار خود را از دست دادند.

توییتر دعوای حقوقی با ایلان ماسک برای نهایی کردن توافق خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت شبکه اجتماعی را عامل کاهش چشمگیر درآمد سه ماهه خود اعلام کرد. ارزش سهام این شرکت در معاملات پرنوسان روز جمعه ۰.۱ درصد نزول کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام توییتر در معاملات رسمی با ۵.۱ درصد کاهش، به ۳۶.۸۱ دلار رسید. پس از پایان فعالیت بازار، ۴.۸ دیگر کاهش یافت و به حدود ۳۵ دلار رسید.

ریزش ارزش سهام اسنپ به‌دلیل منابع درآمدی جدید

شرکت اسنپ روز پنج شنبه اعلام کرده بود تبلیغات کنندگان در بحبوحه افزایش نرخهای بهره و رشد سرسام آور تورم، هزینه‌هایشان را تعدیل کرده‌اند. برخی از تبلیغات کنندگان هم با کمبود نیروی کار و اختلالات زنجیره تامین مواجه هستند.

سرمایه‌گذاران مهیای کندترین رشد درآمد جهانی در تاریخ بخش شبکه اجتماعی می شوند. به‌ویژه که تغییرات حریم خصوصی که اپل در آیفون صورت داده، دورنمای درآمد تبلیغاتی را تیره‌تر کرده‌است.

اسنپ پس از این که اعلام کرد به دنبال منابع درآمد جدیدی برای رشد است، سهامش ۳۶.۴ درصد نزول کرد. درآمد اسنپ در سه ماهه دوم منتهی به ۳۰ ژوئن، ۱.۱۱ میلیارد دلار بود که ضعیف‌تر از پیش بینی تحلیلگران برای درآمد ۱.۱۴ میلیارد دلاری این شرکت بود.

بر اساس گزارش رویترز، توجهات اکنون به گزارشهای درآمد سه ماهه شرکتهای بزرگی شامل مِتا و آلفابت معطوف شده است. بعضی از تحلیلگران بر این باورند که افت قیمت سهام آنها، منعکس کننده انتظاراتی است که درباره گزارش درآمد آنها وجود دارد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا