اقتصادی

استفاده از کالابرگ اختیاری است

وزیر کار در خصوص آینده یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیکی گفت که استفاده از کالابرگ اختیاری است.


به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدصولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما مکلف هستیم که سازوکار کالابرگ را تقویت کنیم همکاران ما در وزارت کار با همکاری وزرات اقتصاد و وزارت صنعت جلساتی داشتند و بستر این کار فراهم شده است در چند شهرستان به صورت موردی اجرا شد که بازخورد خوب و مطلوبی گرفتیم.

وی ادامه داد: استفاده از کالابرگ اختیاری است یعنی کسانی که خواستند می توانند از استفاده کنند و کسانی که خواستند می توانند از مبلغ نقدی استفاده کنند.

وزیر کار گفت: هم‌اکنون استان هرمزگان را به‌عنوان آزمایشی و نمونه انتخاب کردیم و همکاران ستاد اجرایی را تشکیل دادند؛ نتیجه گزارشات را به استحضار مردم می‌رسانیم.

مرتضوی بیان کرد: سازوکار اجرای این طرح این‌طور است که کارت الکترونیکی افراد معادل مبلغ یارانه‌شان شارژ می‌شود و آنان در یک بازه زمانی مشخص و به اختیار می‌توانند با این کارت، پروتئین خرید کرده و یا اینکه زمانی که یارانه به حساب‌شان واریز شد، از پول آن استفاده کنند. هم قابل نگهداری و تجمیع بوده و هم قابل استفاده است.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا