دانش و فناوری

استوری اینستاگرام پولی می شود؟

اینستاگرام تایید کرده است که در حال کار روی قابلیت جدیدی به نام استوری‌های انحصاری است که مشابه سرویس اشتراکی توئیتر عمل می‌کنند.

به گزارش روند بازار، قابلیت استوری‌های انحصاری به تولیدکنندگان محتوا اجازه می‌دهد محتوایی را منتشر کنند که تنها برای کاربرانی قابل دسترس خواهد بود که مشترک سرویس پولی آنها هستند.

پس از این که الساندرو پالوزی، طراح نرم‌افزار تصاویری از این قابلیت در دست توسعه را در توئیتر به اشتراک گذاشت، این تصاویر در فضای آنلاین دست به دست می‌شوند و ظاهرا مربوط به قابلیتی در کد بیس اینستاگرام هستند.

اکنون اینستاگرام به وب‌سایت تک کرانچ اعلام کرد که اسکرین‌شات‌های مذکور نمونه اولیه از قابلیتی را نشان می‌دهند که این شرکت سرگرم کار روی نمونه اولیه آن است و هنوز به صورت عمومی آزمایش نکرده است. اما اینستاگرام حاضر نشد جزئیات بیشتری را درباره این پروژه اعلام کند.

آنچه که از این اسکرین‌شات‌ها معلوم می‌شود این است که اینستاگرام سرگرم کار روی قابلیتی مشابه سرویس اشتراکی سوپر فالوی توئیتر است. هنگامی که کاربران به دنبال مشاهده قابلیت استوری انحصاری هستند اینستاگرام به آنها اعلام می‌کند تنها اعضا می‌توانند محتوا را مشاهده کنند. همزمان اینستاگرام تولیدکنندگان محتوا را تشویق می‌کند استوری‌های انحصاری را در هایلایت ذخیره کنند تا کاربرانی که می‌خواهند مشترک آنها شوند بدانند قرار است چه محتوای انحصاری را مشاهده کنند.

بر اساس گزارش انگجت، این اسکرین‌شات‌ها نشان می‌دهند اینستاگرام چگونه در تلاش برای جلب تولیدکنندگان محتوا برای ماندن در این پلتفرم است و برای این منظور اهمیتی ندارد که از قابلیت‌های مشابه رقیبانش کپی‌برداری کند. فیس بوک و اینستاگرام در گذشته بارها از قابلیت‌های عرضه شده در پلتفرم‌های رقیب کپی‌برداری کرده‌اند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا