بازارهای فیلم جهان در سال ۲۰۲۰ چقدر ضرر کردند؟

بازارهای فیلم جهان در سال ۲۰۲۰ چقدر ضرر کردند؟

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۹:۱۶

با پایان گرفتن سال ۲۰۲۰ و انتشار آمار سالانه فروش سینماها می‌توان مشاهده کرد با شیوع ویروس کرونا به بازارهای فیلم جهان در سال ۲۰۲۰ چقدر ضرر کردند؟

به گزارش روند بازار به نقل از مهر، گیشه سینماها با کاهشی ۵۷ تا ۷۶ درصدی در بازارهای نمایش فیلم در سال ۲۰۲۰ روبه رو شدند. در این میان بریتانیا و ایرلند پیشتاز بودند و با کاهش ۷۶ درصدی در مقایسه با فروش سال ۲۰۱۹ بیشترین ضربه را از شیوع کرونا متحمل شدند.

چین با کاهش ۷۰ درصدی، کره جنوبی با کاهش ۷۱ درصدی، ایتالیا و اسپانیا با کاهش ۷۲ درصدی از دیگر متضرران بزرگ شیوع کرونا بودند. روسیه نیز کاهشی ۶۰ درصدی را در فروش سینماهایش در مقایسه با سال ۲۰۱۹ تجربه کرد. ژاپن ۶۱ درصد و نیوزیلند نیز ۶۲ درصد کاهش را ثبت کردند.

سینماهای استرالیا با کاهش فروش ۶۵ درصدی رو به‌رو شدند و آلمان و فرانسه شاهد کاهش فروش ۶۹ درصدی در سینماهایشان بودند.

کارشناسان در توضیح ضربه عظیمی که گیشه‌های بریتانیا متحمل شدند به نبودن عناوین جذاب داخلی اشاره کردند و در همین حال ژاپن با کسب سودناخالص ۳۱۳ میلیون دلاری توانست به مدد انیمیشن پرفروش «دیو کش: قطار موگن» که به عنوان پرفروش‌ترین فیلم گیشه‌های ژاپن شناخته شد، این ضرر را قابل تحمل‌تر کند.

سینماهای روسیه هم از ۱۵ جولای دوباره باز شدند و کارشان را از سر گرفتند به همین دلیل کاهش فروش کمتری را تجربه کردند.

در فرانسه سینماها ۱۷۶ روز از سال ۲۰۲۰ را بسته بودند اما پس از بازگشایی از ۲۲ ژوئن تا ۲۸ اکتبر به مدد فروش فیلم‌های فرانسوی کمی نفس کشیدند. در حالی که سهم فیلم‌های داخلی در سال ۲۰۱۹ برابر با ۴۰ درصد بود این سهم در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۶۲ درصد رسید.

دیگر بازاری که در دوران شیوع کرونا جان سالم به در برد هلند بود که با کاهش ۵۷ درصدی به نسبت سال ۲۰۱۹ روبه‌رو شد.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

3 − 1 =