اقتصادی

بازار شب عید خودرو آرام است

به گفته نایب رئیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو، بازار شب عید خودرو آرام است و فقط مصرف‌کننده نهایی خودرو می‌خرد. پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروها در هفته دوم اسفند ماه هم روند با ثباتی داشته باشد و تغییر نکند.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، «تنور بازار خودرو در شب عید مثل هر سال داغ نیست. مردم زورشان به خرید خودروهای خارجی نمی‌رسد و ترجیح می‌دهند که خودروهای کمتر از ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان میلیون تومان را بخرند.» این بخشی از گفته‌های نایب رئیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو است.

نعمت الله کاشانی‌نسب معتقد است که خودروها نسبت به هفته گذشته گران نشده‌اند و قیمت آنها روند ثابتی دارد. به عنوان مثال پراید همچنان با قیمت ۱۰۸ میلیون تومان فروخته می‌شود. پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۱۹۶ میلیون تومان و قیمت پژو پارس هم با قیمت ۲۱۰ میلیون تومان داد و ستد شده است.

مردم توان خرید خودرو خارجی را ندارند

آیا بازار خرید و فروش خودروهای لوکس داغ است؟ نایب رئیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو پاسخ داد که به دلیل بالا بودن قیمت خودروهای خارجی مردم توان خرید این نوع خودروها را ندارند.

چندی پیش سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو هم نسبت به شرایط خرید و فروش خودرو دل خوشی نداشت و گفته بود: «بازار شب عید سوت و کور است. امسال نمایشگاه‌داران درآمد چندانی نداشتند و به دلیل وضعیت بد بازار فعالیت خودشان را نصف کرده‌اند.»

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا