بورس

شاخص کل هفته گذشته چقدر بازدهی داشت؟ / هفته آینده بورس چه می‌شود؟

هفته گذشته شاخص کل ۴٫۷ درصد افت و شاخص هم‌وزن ۶٫۶ درصد کاهش را داشتند.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در آخرین روز معاملاتی در محدوده یک میلیون و ۳۹۷ هزار واحد قرار گرفت و کانال ۱٫۴ میلیون واحد را از دست داد. شاخص هم‌وزن هم در آخرین روز معاملاتی در کانال ۳۹۲ هزار واحد قرار گرفت و هشت هزار واحد منفی را به ثبت رساند.

هفته گذشته شاخص کل ۴٫۷ درصد افت و شاخص هم‌وزن ۶٫۶ درصد کاهش را داشتند. افت بیشتر شاخص هم‌وزن نسبت به شاخص کل نشان می‌دهد هفته گذشته علاوه بر روند منفی گروه‌های بزرگ بازار گروه‌های کوچک هم از وضعیت خوبی برخوردار نبودند.

افت ۵ درصدی شاخص کل در حالی اتفاق افتاده که چنین ریزش سنگینی از تابستان تقریبا بی‌سابقه بوده است. به نظر می‌رسد بعد از اینکه بازار چند هفته‌ای روندی تقریبا مثبت و با ثبات داشت حالا نیاز به اصلاح برای یک رشد دیگر کاملا احساس می‌شود.

در این هفته البته اتفاقات مختلفی در بازار سهام رخ داد که مهمترین آن تغییر رئیس سازمان بورس بود. اتفاقی که شب گذشته افتاد و احتمالا بازار سهام در هفته آینده را تحت تاثیر قرار دهد. فروش اوراق دولتی در بورس و همچنین انتظار بازار برای انتشار گزارش‌های شش ماهه شرکت‌های بورسی دو رویداد مهمی است که احتمالا در هفته آینده نیز بازار را متاثر خواهد کرد.

کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنند بازار تا نیمه اول آبان و تا زمان منتشر شدن کامل گزارش شرکت‌ها تغییری نمی‌کند و به همین شکل نوسانی باقی خواهد بود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا