دسته‌بندی نشده

بررسی سهم فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد

سهم فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد یکی از گران قیمت‌ترین و ارزشمندترین شرکت‌های گروه فلزات اساسی در بازار اول بورس ایران است.

۲۹۴ هزار میلیارد تومان در هفته اول دی ۹۹، ارزش بازاری فولاد مبارکه اصفهانی‌ها بوده و قیمت هر سهمش، ۱۴۰۰ تومان! یکی از سهامداران عمده فولاد، بانک تجارت و ایمیدرو است.

سهم فولاد مبارکه اصفهان در سال کرونایی ۹۹، یکی از گران قیمت‌ترین و پر فروش‌ترین شرکت‌های بورسی بوده است و به نظر می‌رسد برای سهامداران بلند مدتی که سرمایه‌های صدها میلیون تومانی و ده‌ها میلیارد تومانی برای سهامداری در نظر دارند، گزینه خوبی برای ورود سنگین مطمئن به دید چند ساله است.

فروش سهم فولاد و شرکت‌های تابعه

یکی از سهام بنیادی و ارزشمند بورس ایران است که با راه اندازی بورس بین المللی کیش، می توان شاهد نقش آفرینی آن در کنار سهام انرژی۳، کالا و فرابورس بود. فولاد مبارکه اصفهان در ۹ ماهه سال ۹۹، قریب به ۵۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته که نسبت به ۹ ماهه سال ۹۸، ۶۷ درصد بیشتر بود.

شرکت فولاد متیل از شرکت های تابعه فولاد مبارکه است که بر اساس گزارش اذر ۹۹ ، شاهد افزایش ۲۲۱۹ درصدی درآمدهای عملیاتی ۶ ماهه ۹۹ آن به نسبت سال قبل هستیم. سود ناخالص این شرکت نیز ۶۹۲ درصد در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است. شرکت سنگ و آهن فولادسنگان نیز از شرکت های زیر مجموعه فولاد، بر اساس اطلاعاتی که ۲۸ آبان در کدال منتشر کرد، زیان عملیاتی ۶ ماهه ۹۹ آن به نسبت مدت مشابه سال قبل، ۴۲ درصد کاهش یافت.

بیشتر بخوانید: کمیته فولاد به منظور تعیین قیمت از هفته آینده تشکیل می‌شود

شرکت ورق خودروی چهار محال و بختیاری هم از شرکت های تابعه فولاد مبارکه اصفهان است که درآمد عملیاتی ۶ ماهه ۹۹ آن به نسبت مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد و سود ناخالص آن نیز در این بازه زمانی ۱۲۳ درصد افزایش یافته است

فروش صادراتی فولاد مبارکه اصفهان صفر بوده و مقدار فروش داخلی هم چون سال گذشته بوده و ۵۷۶۹ هزار تن را ثبت کرد که عدد خوبی است. فولاد مبارکه اصفهان در آذر ۹۹، ۷۸۳۷ میلیارد تومان فروش داشته که رقم قابل توجهی به نظر می رسد.

تحلیل تکنیکال فولاد

همانطور که در نمودار تکنیکال فولاد در ۵دی ۹۹ در عکس زیر مشاهده می کنید، قیمت علی رغم تداوم معاملات پرحجم کماکان زیر میانگین های ایچیموکو و درون ابر کومو نزولی داد و ستد میشود که نشان از روند ساید در محدوده مقاومتی ۱۵۴۵۳ ریال دارد، حال پس از کاهش ۱۱ درصد انتظار میرود با عکس العمل مثبت به سطوح حمایتی در ۱۲۳۶۴ – ۱۱۲۶۹ ریال وارد دامنه موج افزایشی جدیدی شود.

فولاد صعودی است و در گام اول ۲۰۰۰ تومان و در گام دوم سقف ۲۸۰۰ را خواهد زد. فولاد احتمالا سال آینده پیش از افزایش سرمایه ، بتواند بالای ۴۰۰۰ تومان تثبیت شود.سهم فولاد

تکنیکال سهم فولاد مبارکه در دی ۹۹

تابلو خوانی فولاد مبارکه اصفهان فولاد

مبارکه اصفهان، ۲۰۹ میلیارد قطعه سهم است. قیمت هر سهمش در ۵ دی ۹۹ به ۱۴۰۳ تومان رسید در حالی که پیش از ریرش دستوری بورس از ۲۰ مرداد ۹۹، قیمتش به ۲۴۸۲ تومان رسید.فولاد

تابلو معاملاتی سهم فولاد مبارکه اصفهان در دی ۹۹

یعنی شاهد افت ۵۰ درصدی قیمت هر سهم فولاد مبارکه اصفهان در ماه های اخیر با وجود افزایش میزان فروش و درآمد شرکت در سه ماهه سوم سال ۹۹ هستیم. میزان EPS فولاد ۸۰۵ و میزان P/E نیز ۱۷.۴۳ اعلام شده است که نزدیک پی بر ایی گروه فلزات اساسی است. فولاد هم گروهی های قدرتمندی چون: فملی، ذوب، فخوز، فاسمین و فروس و فنوال دارد که گزینه های خوبی برای پرتفو پر تحمل ها محسوب می شود.

فولاد از سال ۱۳۸۹ تا سال ۱۳۹۸، ۶ مرحله افزایش سرمایه داشته است و بیش از ۱۱۰۰ درصد افزایش داد.

ترکیب سهامداران عمده فولاد مبارکه اصفهان

فولاد مبارکه اصفهان از جمله سهامی است که بازی بازیگردانانش بسیار اهمیت دارد. فهرست سهامداران عمده فولاد به شرح زیر است:

 • سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع ایران (ایمیدرو) صاحب ۱۷ درصد فولاد
 • شرکت توسعه سرمایه رفاه صاحب ۱۰ درصد فولاد
 • بانک تجارت صاحب ۲.۴ درصد فولاد
 • شرکت سرمایه گذاری صدر تامین صاحب ۲.۴ درصد فولاد
 • موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر صاحب ۲.۳ درصد فولاد
 • شرکت بهسازان انرژی تدبیر زنگان صاحب ۱.۸۷ درصد سهم
هیات مدیره فولاد

ترکیب هیات مدیره فولاد نیز می تواند برای سهامدارانی که به تحلیل بنیادی و تاریخچه رفتار هیات مدیره ها در شرکت ها علاقمند هستند، جالب توجه باشد.

 • سازمان توسعه و نوسازی معادن به نمایندگی اسرافیل احمدیه خانه سر
 • شرکت سرمایه گذاری صدر تامین به نمایندگی علی احمدیان
 • شرکت سرمایه گذاری استان اصفهان به نمایندگی حمید رضا عظیمیان
 • شرکت سرمایه گذاری استان آذربایجان غربی به نمایندگی محمد اکبری
 • شرکت بهسازان انرژی تدبیر زنگان به نمایندگی غلامحسن تقی نتاج

تصویر ترازنامه حسابرسی نشده فولاد مبارکه اصفهان منتهی به سال ۱۳۹۷

افزایش سرمایه فولاد

افزایش سرمایه شرکت فولاد مبارکه اصفهان بر اساس گزارشی که در آذر ۹۹ در کدال منتشر شد، فولاد مبارکه اصفهان افزایش سرمایه ۸۰ درصدی را دستور کار دارد که از محل سود انباشته برای تامین بخشی از منابع مورد نیاز جهت تکمیل طرح های توسعه مثل احداث خط نورد گرم شماره ۲ است.

فولاد مبارکه در شفاف سازی خود در آذر ۹۹ گفته بود که آثار شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که مصوب ستاد هماهنگی اقتصادی دولت است، موجب کاهش قیمت فروش محصولات شرکت است که بر اساس کاهش مبنای قیمت پایه اسلب و ورق گرم صورت میگیرد. اما دستور العمل اجرایی نرخ و نحوه عرضه سنگ آهن در بورس کالا ابلاغ نشده است.

گزارش افزایش سرمایه احتمالی فولاد مبارکه

اگر سهامدار فولاد مبارکه اصفهان یا یکی از سهام گروه فلزات اساسی و استخراج کانه ها هستید، همچنان در سهامداری بلند مدت خود تردید نکنید. فولاد مثل تایپکو و پترول و شستا، از سهام ارزشمند و ممتاز برای سهامداران بلند مدتی است.

سایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نشانی msc.ir در دسترس است تا درباره طرح های حال و آینده فولاد مبارکه اصفهان و فرصت های استخدامی و کارآموزی و مناقصات و مزایدات آن آشنا شوید.

سایت شرکت فولاد مبارکه اصفهان در دی ۹۹

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا