دانش و فناوری

برگ‌ هایی که به چرم تبدیل می شوند

یک شرکت طراحی برزیلی موفق شده است محصولاتی با استفاده از چرم ساخته شده از برگ درختان و سازگار با طبیعت تولید کند.

به گزارش روند بازار به نقل از اخبار صنعت چرم و کفش، شرکت برزیلی «فورف» پس از ۵ سال تحقیقات مستمر و با هدف تولید چرم پایدار و سازگار با طبیعت، چرم ارگانیکی را تولید کرده که ویژگی‌های آن مشابه ویژگی‌های چرم‌های حیوانی است با این تفاوت که گاز کربن در فرآیند کاشت و رشد برگ تولید نمی‌شود.

این محصول طبیعی که به نام «پاییز» نام‌گذاری شده برخلاف بیشتر منسوجات گیاهی، با انواع دیگر الیاف یا پلیمرها مخلوط نشده است و لذا زیبایی ظاهر، بافت و شکل طبیعی برگ حفظ می‌شود. بارش باران‌های گرمسیری در جنگل‌های ریودوژانیرو، انتقال کود طبیعی به گیاه این قابلیت را برای برگ ایجاد کرده که با استفاده از ترکیبات فولادهای بازیافتی به نوعی چرم پایدار و سازگار با محیط زیست تبدیل می‌شود.

طراحان و سازندگان این نوع چرم می‌گویند: برای ایجاد سبک‌های مختلف، چرم را می‌توان به رنگ‌های دلخواه رنگ‌آمیزی کرد. جذابیت این نوع چرم در این است که حتی با رنگ‌آمیزی آن، رگه‌های برگ همچنان در بافت چرم نمایان است.

منبع: designboom

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا