بهترین مکانیزم برای مدیریت بازار ارز معرفی شد

بهترین مکانیزم برای مدیریت بازار ارز معرفی شد

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۲:۲۳

رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر گفت: فعالان اقتصادی و همکاران ما تحریم را پذیرفته‌اند و حتی خود را با تحریم‌ها تطبیق هم داده‌اند، اما مساله این‌جاست که فعالان اقتصادی نمی‌توانند خود را با تحریم‌های داخلی تطبیق دهند.

روند بازار – عدنان موسی پور در کافه خبر خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش که در شرایط تحریم می‌شود نرخ ارز را کنترل کرد؟ اظهار داشت: شاید کار آسانی نباشد، اما بله، می‌شود.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌ها، تقویت صادرات است. اگر همین نکته را ما به درستی اجرا کنیم، ارزآوری بالایی خواهیم داشت و حداقل مشکل بخش تقاضا حل می‌شود.

قیمت_دلار

رییس اتاق بازرگانی ایران و قطر عنوان کرد: این‌گونه به شما بگویم که در حال حاضر فعالان اقتصادی و همکاران ما تحریم را پذیرفته‌اند و حتی خود را با تحریم‌ها تطبیق هم داده‌اند، اما مساله این‌جاست که فعالان اقتصادی نمی‌توانند خود را با تحریم‌های داخلی تطبیق دهند.

موسی پور در پاسخ به این پرسش که شما بهترین مکانیزم برای مدیریت بازار ارز را صادرات می‌دانید؟ متذکر شد: من نمی‌گویم تنهاترین راه صادرات است. در همه کشورها برای کنترل بازار ارز، تقویت صادرات دارند، نه محدودیت صادرات. این موضوع را باید به خاطر داشته باشیم.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

1 × چهار =