اجتماعی

شناسایی ۱۶ بیمار مشکوک به وبا در کردستان

طبق آخرین آمار منتشر شده از دانشگاه علوم پزشکی کردستان مجموع مبتلایان مشکوک به وبا به ۱۶ نفر رسید.

به گزارش روند بازار، معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: با اضافه شدن ۳ بیمار مشکوک به وبا مجموع افراد مبتلا به این بیماری در استان به ۱۶ نفر رسید.

همشهری نوشت، فرزام بیدارپور معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین آمار مجموع افراد مبتلا به وبا در استان به ۱۶نفر رسید که شهرستان مریوان با ۱۲ نفر بیشترین افراد مبتلا را به خود اختصاص داده است.

بیدارپور افزود: هم‌اکنون یک بیمار در سنندج، یک بیمار در سقز، یک بیمار در کامیاران و یک بیمار هم در بانه شناسایی شده‌اند.

وی توضیح داد: تمامی اطرافیان و افرادی که با این موارد مشکوک در ارتباط بوده‌اند، تحت رصد قرار دارند و در حال حاضر سه بیمار در مراکز درمانی شهرستان مریوان بستری هستند.

به گفته بیدارپور تمامی بیماران سابقه مسافرت و تردد به اقلیم کردستان عراق داشته‌اند که در حال حاضر این بیماری در آنجا شایع است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید بر اینکه شهروندان اگر از آب چشمه‌ها استفاده می‌کنند، حتما قبل از مصرف آن را بجوشانند، گفت: در شرایط کنونی استفاده از آب لوله‌کشی، مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است.

او همچنین از مردم درخواست کرد سبزی و میوه را با استفاده از مواد ضدعفونی کننده سالم‌سازی کنند، رعایت بهداشت فردی و شست و شوی مداوم دست‌ها را مدنظر قرار دهند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا