بورس

تحلیل هفتگی بورس / خروج پول از بازار در آخرین روزهای زمستان

شاخص کل بورس در آخرین روزهای زمستان نوسانی شد، اما توانست محدوده ۱.۸ میلیونی را حفظ کند؛ در این هفته چقدر نقدینگی در بازار جابه‌‌جا شد؟

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در چهارمین هفته اسفند ماه توانست روند نسبتا خوبی را پشت سر بگذارد؛ شاخص کل سه‌شنبه هفته پیش روی عدد یک میلیون و ۸۱۷ هزار واحد بود و این هفته به یک میلیون و ۸۲۰ هزار واحدی رسید و در نهایت رشد ۰.۱۶ درصدی را در کارنامه خود ثبت کرد.

در سوی دیگر نیز شاخص کل هم‌وزن با رشد ۱.۵۶ درصدی در محدوده ۵۵۴ هزار واحدی ایستاد و شاخص کل فرابورس نیز با افزایش ۰.۱۶ درصدی در سطح ۲۳ هزار واحدی ماند.

ارزش معاملات خرد نیز نسبت به هفته اخیر افزایشی بود و بر همین اساس روز شنبه ۷۵۳۹ میلیارد تومان، روز یکشنبه ۶۰۲۹ میلیارد، روز دوشنبه ۵۱۴۷ میلیارد، روز سه‌شنبه ۵۷۴۲ میلیارد و روز چهارشنبه ۶۸۵۰ میلیارد تومان ارزش معاملات بازار سهام ثبت شد.

در آخرین روزهای سال شاهد خروج نقدینگی از بازار سرمایه بودیم و برهمین اساس در چهارمین هفته اسفند تنها یک روز نقدینگی وارد بازار و چهار روز نیز نقدینگی از بازار خارج شد.

بر همین اساس روز چهارشنبه ۵۰۸ میلیارد تومان ورود پول حقیقی به بورس رخ داد و در روزهای شنبه ۵۴۱ میلیارد تومان، روز یکشنبه ۸۱۹ میلیارد تومان، روز دوشنبه ۱۲۸ میلیارد تومان و روز سه‌شنبه ۹۱ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی‌ها را از بازار شاهد بودیم.

صندوق‌های درآمد ثابت نیز این هفته شاهد خروج نقدینگی بود و علت عمده خروج نقدینگی را می‌توان پایان سال و زمان تسویه‌ها دانست.

بر اساس آمار منتشر شده صندوق‌های درآمد ثابت روز شنبه ۹۶۰ میلیارد تومان،روز یکشنبه ۲۳۵ میلیارد، روز دوشنبه ۵۹ میلیارد تومان، روز سه‌شنبه ۲۵۵ میلیارد و روز چهارشنبه ۶۹ میلیارد تومان شاهد خروج نقدینگی بودند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا