اجتماعی

زائران می‌توانند بدون کاروان از مرز شلمچه عبور کنند؟

به گفته معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر تردد زائران عتبات عالیات از مرز شلمچه فقط در قالب کاروان‌های حج‌ و زیارت امکان‌پذیر است.

به گزارش روند بازار، معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: تردد زائران عتبات عالیات از مرز شلمچه فقط در قالب کاروان‌های حج‌ و زیارت امکان‌پذیر است و کشور عراق اجازه ورود زائران به صورت انفرادی را نمی‌دهد.

ایرنا گزارش داد، نادر عمیدزاده اظهار کرد: بر اساس توافق انجام شده با کشور عراق عبور زائران بدون روادید تنها شامل کاروان‌های حج و زیارت است و شامل عبور انفرادی نیست و از تردد زائران به‌صورت انفرادی از مرز شلمچه جلوگیری می‌شود.

عمیدزاده افزود: مشتاقان زیارت عتبات عالیات در عراق فقط از طریق ثبت‌نام در دفاتر حج و زیارت می‌توانند برای زیارت بدون روادید از مرز عبور و به کشور عراق سفر کنند.

فرماندار ویژه خرمشهر گفت: زائرانی که به‌صورت انفرادی به مرز شلمچه مراجعه کنند بازگرداننده می‌شوند.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرز شلمچه پیش از شیوع کرونا در ایام اربعین میزبان بیش از یک میلیون زائر ایرانی و خارجی بود.

مرزهای شلمچه و چذابه ۲ گذرگاه تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان هستند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا