اجتماعی

پرداخت درآمد تعرفه‌گذاری پرستاری براساس میزان خدمات ثبت شد

معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: پرداخت درآمد تعرفه‌گذاری پرستاری براساس ضوابط ابلاغی صرفا بر اساس میزان خدمات ثبت شده است.


به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، عباس عبادی در نشست با مدیران پرستاری مراکز درمانی کرمانشاه اظهار داشت: پرستاری گام نهادن در مسیر الهی بوده و پرستاران که دردی از آلام بیماران کم می‌کنند، اجر بزرگی از طرف خداوند متعال خواهند داشت.

وی عنوان کرد: نگاه و حمایت کریمانه مقام معظم رهبری در حمایت از پرستاران و دستور ایشان جهت ابلاغ و اجرای نظام تعرفه‌گذاری پرستاری، باعث اجرای این طرح در سال ۱۴۰۱ شد.

عبادی گفت: دستور مقام معظم رهبری برای تعرفه گذاری موجب تسریع در این امر و اجرایی شدن آن شد و دولت و رئیس جمهور نیز این دستور را به صورت جدی پیگیری کردند.

وی افزود: پرداخت درآمد تعرفه‌گذاری پرستاری براساس ضوابط ابلاغی صرفا بر اساس میزان خدمات ثبت شده است.

عبادی گفت: با اجرای طرح تعرفه‌گذاری پرستاری پیش‌بینی می‌شود، پرستارانی که در بخش‌های غیر بالینی درحال خدمت هستند به بالین بیمار برگردند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه طرح تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به تازگی اجرا شده، قطعا دارای نواقصی بوده که در طول زمان به تکامل خواهد رسید.

عبادی بیان کرد: خدمت با کیفیت و خدمت مبتنی بر شواهد به بیماران، از مهمترین وظایف پرستاران است.

مابه‌التفاوت افزایش حق پرستاری معلولان چه زمانی واریز می‌شود؟

رضا پورمیزرا، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: تأمین نیروی انسانی مورد نیاز مراکز درمانی دانشگاهی، از اولویت های دانشگاه بوده که روند قانونی آن در حال انجام است.

وی عنوان کرد: تدوین، برنامه‌ریزی و دستورالعمل مشخص وزارت بهداشت، جهت جذب پرستاران در مراکز درمانی خصوصی، از مهمترین خواسته‌های مدیریت پرستاری دانشگاه می‌باشد.

پورمیرزا گفت: به دلیل قدیمی بودن چارت سازمانی مربوط به مراکز درمانی، توازن توزیع در مراکز با توجه به تخت فعال و نیاز های درمانی متعادل نبوده و نیاز به بازنگری دارد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا