اقتصادیبورس

توصیه رئیس سازمان بورس به سرمایه گذاران خرد متقاضی ورود به بازار

رئیس سازمان بورس از حمایت بازار سرمایه در جهت تامین مالی واحدهای تولیدی در سال تولید پشتیبانی‌ها و موانع زدایی‌ها خبر داد.

گزارش روند بازار به نقل از خبرآنلاین، دهقان دهنوی با بیان این که یکی از مخاطبان اصلی شعار امسال بازار سرمایه کشور است، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مسیر تولید از طریق سرمایه گذاری و تجمیع منابع خُرد مردمی برای تشکیل سرمایه واحدهای تولیدی می‌گذرد و بهترین مسیر برای این کار بازار سرمایه است.
وی با بیان این که در یکی دو سال گذشته، تحولات عظیم در بازار سرمایه کشور رُخ داده و حجم تامین مالی شرکت‌های بورسی از طریق بازار سرمایه قابل توجه بوده است افزود: واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر هم از طریق افزایش سرمایه و هم از طریق انتشار اوراق در جهت تامین مالی خود اقدام کرده اند و این مسیر در سال جاری با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.
دهقان دهنوی توسعه نهادهای مالی و تقویت ابزارهای تخصصی بازار سرمایه جهت تامین منابع مالی واحدهای تولیدی را از برنامه‌های سال پیش روی سازمان بورس عنوان کرد و گفت: با افزایش نظارت بر بازار تقویت شفافیت و تقویت جریان اطلاع رسانی شرکت‌ها به سهام داران بستری فراهم خواهیم کرد تا مردم برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه تشویق شوند.

رشد شاخص بورس تهران


رئیس سازمان بورس افزود: استفاده از منابع بازار سرمایه برای همه شرکت‌ها فراهم است و آن‌ها می‌توانند با انتشار اوراق بدهی در کوتاه مدت و ورود به بازار سرمایه به عنوان یک مسیر بلندمدت از منابع بازار سرمایه بهره‌مند شوند.
وی ادامه داد: بازارهای تخصصی ما مثل بورس انرژی و بورس کالا نیز در سال پیش رو در جهت تامین منابع خرید و فروش، تامین نهاده‌ها و فروش کالای واحدهای تولیدی عمل خواهند کرد.
دهقان دهنوی با بیان این که سال گذشته ۲۵۰ هزار میلیارد تومان به صورت سرمایه گذاری مستقیم از طریق بازار سرمایه، تامین مالی صورت گرفته است گفت: این میزان تامین مالی انجام شده در کشور در مقایسه با دیگر منابع تامین مالی رقم قابل توجهی است که نشان می‌دهد بازار سرمایه جایگاه در اقتصاد کشور پیدا کرده است.
رئیس سازمان بورس در خصوص تخصیص تامین سرمایه واحدهای کوچک و متوسط هم افزود: با این هدف ابزارهای تخصیص تامین سرمایه جمعی راه اندازی شده است که کمک خواهد کرد کسب و کارهای کوچک و واحدهای تولیدی متوسط با استفاده از این ابزارهای تخصصی بازار سرمایه منابع موردنیاز خود را تامین کنند.
وی در پایان سخنان خود به سرمایه داران خُرد و مردم توصیه کرد: جهت ورود به بازار سرمایه از روش‌های غیر مستقیم استفاده کنند و از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری در این بازار حضور یابند چرا که این صندوق‌ها مدیریت ریسک بالایی دارند، نوسانات بازار را رصد می‌کنند و در سهامی که ارزشمندی بالاتری دارند سرمایه گذاری می‌کنند بنابراین مردم با سرمایه گذاری در واحدهای سرمایه گذاری این صندوق‌ها می‌توانند از بازدهی خوب و ریسک کمتری بهره‌مند شوند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا