اجتماعی

توضیح اتوبوسرانی درباره چرایی شلوغی مجدد اتوبوس‌ها

روند بازار به نقل ازایسنا نوشت: مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی با رد شایعه افزایش سرفاصله حرکت اتوبوس‌های پایتخت در مورد چرایی ازدحام در اتوبوس‌ها توضیحاتی ارائه کرد.

محمود ترفع در واکنش به انتشار تصاویری مبنی بر شلوغ بودن اتوبوس‌های بی‌آرتی با وجود شیوع کرونا در تهران افزود: قطعا چند عکس نمی‌تواند واقعیت کلی وضعیت اتوبوس‌های پایتخت را نشان دهد.

وی با بیان اینکه پس از انتشار این تصاویر به صورت سرزده از خطوط بی‌آرتی بازدید کردم و مشکلی در این خصوص نبود، گفت: البته دقت داشته باشید که در چند روز اخیر تمایل مردم به حضور در معابر افزایش پیدا کرده است و به مانند گذشته شهر خلوت نیست که به نظر می‌رسد حساسیت‌ها در خصوص کرونا کاهش یافته است و یا مردم تمایل بیشتری به حضور در معابر برای انجام کارهایشان دارند.

وی با بیان اینکه اتوبوس‌های پایتخت در پی شیوع کرونا تنها با اتکا به ظرفیت نشسته خود تردد می‌کنند و اگر مسافری نیز در اتوبوس ایستاده باشد در حد دو الی سه نفر خواهد بود، گفت: متأسفانه شایعاتی مطرح شده مبنی بر اینکه ممکن است سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها افزایش پیدا کرده باشد؛ اما بنده این موضوع را رد می‌کنم؛ چرا که حرکت اتوبوس‌ها با توجه به جی‌پی‌اسی که بر روی آن‌ها نصب شده مشخص است.

وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند با مراجعه به اپلیکیشن اتوبوسرانی سرفاصله حرکت اتوبوس‌ها را ملاحظه کنند و ببینند که سرفاصله‌ها نسبت به شرایط قبل از شیوع کرونا تغییری نکرده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران در پاسخ به این سوال که به چه میزان، میزان مسافران اتوبوس‌های پایتخت در شرایط کرونایی کم شده است، گفت: در پی شیوع کرونا در شهر تهران حدود ۶۰ درصد از مسافران شبکه اتوبوسرانی کم شده است اما در چند روز اخیر براساس مشاهدات عینی در سطح شهر گویا استقبال مردم برای حضور در شهر تا حدودی افزایش پیدا کرده است.

ترفع اظهار کرد: از آنجایی که اطلاعات بلیت‌های اتوبوسرانی آفلاین است نمی‌توانم بگویم که آیا استقبال مردم از شبکه اتوبوسرانی نیز افزایش پیدا کرده یا نه، اما مردم دقت داشته باشند که اگر با اتوبوس شلوغ مواجه شدند به آن سوار نشوند و صبر کنند تا اتوبوس‌های بعدی که خلوت‌تر است بیاید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا