ورزش

تیم ملی صاحب بهترین جایگاه در ۱۱ سال گذشته می‌شود

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل  از تسنیم، در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) قرار است پنجشنبه ۶ جولای (۱۵ تیر) رده‌بندی ماهیانه تیم‌های ملی جهان را اعلام کند، سایت «فوتبال رنکیگز» بر اساس فرمول‌های موجود اقدام به پیش‌بینی جایگاه‌ تیم‌های ملی جهان کرد که تیم ملی کشورمان با صعودی ۷ پله‌ای در رده بیست‌وسوم جهان قرار می‌گیرد و همچنان بهترین تیم آسیایی این رده‌بندی است.

نکته جالب این رده‌بندی این است که تیم ملی فوتبال ایران صاحب بهترین جایگاه پس از ۱۱ سال و ۲ ماه در رده‌بندی فیفا خواهد شد. بهترین رده ایران در رده‌بندی فیفا جایگاه بیست‌وپنجم در ماه مِی ۲۰۰۶ بوده است.

در قاره آسیا پس از ایران، تیم‌های استرالیا (رده ۴۴ جهانی/ ۴ پله صعود)، ژاپن (رده ۴۶ جهانی/ یک پله سقوط)، کره جنوبی (رده ۵۲ جهانی/ ۹ پله سقوط)، عربستان (رده ۶۲ جهانی/ ۹ پله سقوط) و ازبکستان (رده ۶۴ جهانی/ ۲ پله سقوط) به‌ترتیب در رده‌های دوم تا پنجم هستند.

برزیل، آلمان، آرژانتین، سوئیس، لهستان، شیلی، پرتغال، کلمبیا، فرانسه و بلژیک هم در رده‌های اول تا دهم این رده‌بندی هستند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا