اقتصادی

جزییات استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی

معاون مسافری راه آهن جمهوری اسلامی ایران جزییات طرح استرداد بلیت قطارهای مسافری بدون کسر هزینه کنسلی از سوم اسفند ماه تا ۱۶ فروردین ماه سال ۹۹ را اعلام کرد.

 روند بازار به نقل ازخبرآنلاین  ،مسافرانی که متقاضی تغییر تاریخ سفر خود هستند می توانند حداقل ۷۲ ساعت قبل از تاریخ حرکت خود با سامانه صدای مسافر راه اهن به شماره ۵۱۴۹-۰۲۱ تماس گرفته و نسبت به هماهنگی و تهیه بلیت جایگزین برای تاریخ مورد نظر خود اقدام  کنند.

همچنین مسافرانی که قبل از تاریخ سوم اسفند ماه نسبت به خرید بلیت قطار اقدام کردند و متقاضی کنسلی آن هستند، می‌توانند از تاریخ هفتم اسفندماه تا ۲۹ اسفند ماه و حداکثر تا ساعت ۱۲ ظهر روز قبل از تاریخ حرکت قطار خود به مراکز مجاز فروش بلیت مراجعه و  نسبت به استرداد بهای بلیت بدون کسر هزینه کنسلی اقدام کنند.

این اطلاعیه می‌افزاید مسافرانی که قبل از تاریخ سوم اسفند ماه اقدام به خرید بلیت قطار کرده و در چهار روز گذشته (سوم تا ۶ اسفند)  نسبت به استرداد بلیت خود اقدام کرده‌اند، می‌توانند از تاریخ ۱۶ فروردین به مدت یک ماه با مراجعه به مرکز استرداد کننده بلیت خود هزینه کنسلی کسر شده را دریافت کنند.

ارائه اصل بلیت و یا متن پیامک الکترونیک شده آن به همراه کارت ملی در زمان استرداد الزامی است.

هم چنین بلیت قطارهای مسافری که از تاریخ سوم اسفند ماه به بعد خریداری شده است، مشمول این طرح نبوده و استرداد آن بر اساس قوانین و مقررات مربوطه خواهد بود و همه قطارهای مسافری طبق برنامه سیر خود را در خطوط ریلی کشور انجام خواهند داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا