اقتصادی

روند بیت کوین دوباره صعودی شد

روند بازار به نقل از ایسنا نوشت: روند بیت کوین دوباره صعودی شد و کانال ۳۲ هزار دلاری را فتح کرد. پس از دو روز ریزشی، ارزش روند بیت کوین و بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر مجددا صعودی شد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۹۶۵.۶۱ میلیارد دلار برآورد می شود که این رقم نسبت به روز قبل ۹.۴ درصد بیشتر شده است. 

رئیس بانک مرکزی انگلیس هشدار داد با توسعه تکنولوژی امکان دارد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی موجود در بازار با نسل دیگری از ارزها جایگزین شوند. اندرو بیلی که به صورت ویدئو کنفرانس در نشست مجمع جهانی اقتصاد سخن می گفت با استقبال از توسعه فناوری های مالی افزود: روش های نوین پرداخت دیجیتالی در دنیای مالی ماندگار خواهند شد اما احتمالا ارزهای دیجیتالی به شکل فعلی تا ابد ثابت نخواهند بود و این احتمال وجود دارد که ارزهایی با تکنولوژی بهتر، ثبات بیشتر و طراحی بهتر جایگزین شکل فعلی ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین شوند.

موسسه بلک راک که بزرگ ترین موسسه مدیریت دارایی جهان به شمار می رود از آغاز معامله اوراق مشتقه مبتنی بر  بیتکوین در دو زیرمجموعه خود خبر داده است. هنوز هیچ بازارگردان آمریکایی دارای منابع بیت کوین جدا نیست اما در بسیاری از آن ها به مدیران سبد دارایی این اجازه داده شده است تا بخشی از پرتفوی خود را به شکل بیت کوین یا ارزهای دیجیتالی دیگر نگهداری کنند.   

از سوی دیگر یک شرکت مدیریت دارایی در آمریکا از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا درخواست کرده است با ایجاد صندوق های ETF مبتنی بر بیت کوین موافقت کند. انتظار می رود در صورت اجرایی شدن این مساله سرمایه های جدیدی روانه بازار ارزهای دیجیتالی شود.  

صدای انتقادات نسبت به نظارت کم بر بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتالی بیش از پیش بلند شده است. پس از آنکه کریستین لاگارد- رییس بانک مرکزی اروپا بیت کوین را ابزاری برای پولشویی و انجام اعمال مجرمانه خواند، ژانت یلن- گزینه تصدی وزارت خزانه داری آمریکا نیز خواهان نظارت بر بازار رمزارزها با هدف جلوگیری از جرایمی نظیر پولشویی شده است.

 در حال حاضر ۶۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیتکوین و ۱۳ درصد در اختیار اتریوم است.  بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله گران بر بستر بلاک چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.  

بروزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ۱۳ ظهر به وقت شرقی)

۱- بیت کوین

قیمت: ۳۲ هزار و ۶۷۱.۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۵۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۳ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۱۳۲۷.۸۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۲۸ درصد افزایش 

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۲.۰۲ درصد افزایش

۳- لایت کوین

قیمت: ۱۳۱.۰۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۳۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۴۹ درصد کاهش

۴- بیت کوین کش

قیمت: ۳۹۳.۲۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۳ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۰.۵ درصد کاهش

۵- مونرو

قیمت: ۱۳۵.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۶۱ درصد کاهش

۶- میکر

قیمت: ۱۴۰۵.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۲۵ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۵.۶۹ درصد افزایش

۷- دش

قیمت: ۱۰۲.۴۱ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۴.۶۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۲.۷ درصد کاهش

۸- زد کش

قیمت: ۸۶.۱۹ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۷.۴۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱.۹ درصد کاهش

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا