اجتماعی

زلزله ۴.۹ ریشتری شرق گلستان را لرزاند

صبح امروز شهرستان مراوه‌تپه با زلزله‌ای ۴.۹ ریشتری لرزید. از این حادثه تاکنون خسارتی گزارش نشده است.

به گزارش روند بازار، فرماندار مراوه‌تپه گفت: تاکنون خسارتی از زلزله ۴.۹ ریشتری ساعت هفت و ۳۴ دقیقه صبح امروز دوشنبه این شهرستان مرزی گزارش نشده اما پیگیری از بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای پیدا کردن خسارت احتمالی در حال انجام است.

به نقل از ایرنا، لقمان قربانی اظهار کرد: نیروهای امدادی منطقه در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت نیاز برای امدادرسانی به مناطق زلزله‌زده اعزام شوند.

به گزارش موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۴.۹ ریشتر ساعت هفت و ۳۴ دقیقه و ۵۴ ثانیه امروز در عمق ۱۶ کیلومتری زمین در فاصله ۶۴ کیلومتری مراوه‌تپه و ۷۰ کیلومتری کشور ترکمنستان و ۸۸ کیلومتری گلیداغ گلستان به وقوع پیوست.

شهرستان مرزی مراوه‌تپه با سه هزار و ۶۰ کیلومتر مربع وسعت و حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت در منتهی‌الیه شمال شرقی‌ استان گلستان واقع است.

این شهرستان ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ روستا دارد و از قسمت شمال به کشور ترکمنستان، از شرق به استان خراسان شمالی، از غرب به بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس و از قسمت جنوب به شهرستان کلاله و پارک ملی گلستان محدود می‌شود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا