دانش و فناوری

ساخت زیره کفش از بادکنک های دور ریخته شده

دو طراح کفش آمریکایی موفق شدند با استفاده از بادکنک های دور ریخته شده مهمانی ها نوعی زیره کفش تولید کردند.

به گزارش روند بازار به نقل از اخبار صنعت چرم و کفش، «پاتریک دوهمان» و «پدرو ملو» نوعی کفش طراحی کرده اند که زیره آن با استفاده از بادکنک های دورریختی ساخته  می شود. آنها هدف خود از ساخت چنین زیره هایی را ساخت کفش های سبک، راحت و در عین حال متنوع و زیبا عنوان کرده اند.

این دو طراح کفش تلاش کرده اند تا با استفاده از مواد دوریختی در تولید زیره کفش، نگاه مردم به زباله و مواد دورریختی را تغییر دهند و ثابت کنند که زباله های بازیافتی به اندازه مواد جدید قابلیت استفاده در صنعت را دارند.

زیره های لاستیکی این کفش ها با بادکنک های مهمانی دور ریخته شده و باقیمانده های تایر ساخته می شود که انعطاف پذیری فوق العاده و مقاومت زیادی در برابر لغزش دارد. رویه این کفش ها ترکیبی از نوعی ماده به نام وگان و بامبو است که به عنوان ضد باکتری عمل می کند و مانع از بوگرفتگی کفش می شود. لایه خارجی نیز نوعی جیر فوق العاده صاف است که از پلاستیک بازیافتی با پوشش ضد آب ساخته شده است و برای هر آب و هوا مناسب است.

منبع:designboom

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا