اقتصادی

ساخت۶۰۰هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید

معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، گفت: در تعهد چهار ساله دولت، ساخت ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدید دیده شده است.

به گزارش روند بازار، علیرضا جعفری در گفتگو با خبرنگار بازار، در حاشیه بازدید از شهر جدید ایوانکی و روند ساخت نهضت ملی مسکن، بیان کرد: در راستای تعهدات نهضت ملی مسکن و ساخت چهار میلیون مسکن طی دولت سیزدهم بالغ بر ۶۰۰ هزار واحد در مجموعه شهرهای جدید تعریف شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این میزان مسکن با توجه به الگوی جدید که در حوزه سیاست الگوی زیست و مقوله سکونت در شهرهای جدید دنبال می شود، افزود: سیاست جدید وزارت راه مبنی بر ساخت خانه با تعداد واحد و تراکم پائین است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این وزارتخانه به سمت ساخت خانه‌های ویلایی در نهضت ملی مسکن حرکت کرده است، بیان داشت: تلاش داریم تا بتوانیم خانه‌های یک طبقه و حیاط دار با ظرفیت متناسب با ذائقه فرهنگ ایرانی و اسلامی و نگاهی که در حوزه شهرهای توسعه یافته داریم، بسازیم.

جعفری با بیان اینکه تمام تلاش وزارت راه در این سیاست جدید آن است که شهرهای جدید مانند ایوانکی با نگاه مبتنی بر سنت‌ها در کنار هوشمند سازی و جلوگیری از اتلاف انرژی، توسعه متوازن و … شکل گیرد، ابراز کرد: خوشبختانه عملیات ساخت مسکن ملی در شهرهای جدید به خوبی پیش می رود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا