دانش و فناوری

سرمایه‌گذاری برای توسعه طرح‌های دانش‌بنیان متمرکز می‌شود

با توجه به مذاکرات انجام شده، تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و بانک ملی برای توسعه طرح های دانش بنیان  امضاء شد .

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از خبرگزاری مهر ، علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی درباره جزئیات انعقاد این تفاهم نامه اظهار کرد: با توجه به رکود در حوزه سرمایه گذاری سنتی و انجام مذاکرات بسیار مقرر شد تا تمرکز بانک ها بر روی سرمایه گذاری طرح های دانش بنیان و به نوعی سرمایه گذاری خطر پذیر انجام شود.

وی گفت: در همین راستا یک تفاهم نامه چهار جانبه میان معاونت علمی، بانک ملی و ۲ شرکت سرمایه گذاری منعقد شد که دراصل هدف از انعقاد این تفاهم نامه به کارگیری ظرفیت های مجموعه بانک ملی در بازار پول و سرمایه کشور در جهت رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بود .

دلیری به یکی از اصلی ترین محورهای این تفاهم نامه که راه اندازی «مرکز شتابدهی و نوآوری مجموعه بانک ملی» بود، اشاره کرد و گفت : این مرکز به منظورحمایت از موضوع نوآوری و شتابدهی طرح های فناورانه ایجاد می شود تا هم استارتاپ ها در این مرکز برگزار شده و هم برای رسیدن به افق آینده سرمایه گذاری بانک ملی شتابدهی وجود داشته باشد .

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی یادآور شد : دومین محور مطرح شده در این تفاهم نامه مربوط به پروژه های بانک ملی و شرکت هایی است که در حال حاضر فعالیت دارند ولی تاکنون  رشد خوبی نداشته اند از طریق سرمایه گذاری های جدید این شرکت ها بتوانند رشد کرده و محصول جدیدی ارایه کنند.

وی به موضوع راه اندازی تامین مالی جمعی نیز اشاره کرد و گفت : همکاری در جهت راه اندازی ، پیاده سازی و تقویت نخستین سکوی مالی تامین مالی جمعی از دیگر موارد مطرح شده در این تفاهم نامه است تا بتوان با ایجاد یک پلت فرم مشترک در جهت رفع نیاز طرح هایی که اولویت فناوری در کشور هستند اجرایی شود .

دلیری در ادامه گفت: ما بر اساس این تفاهم نامه متعهد شدیم تا برخی از طرح های مهم و خوب خروجی های ستادهای فناوری معاونت علمی ،طرح های دانش بنیان و یا ایده های مهم که امکان تزریق آنها به مجموعه سرمایه گذاری بانک ملی وجود دارد به بانک ملی معرفی می شوند و سرمایه گذاری جدید بر اساس پیشنهادات ما برای این طرح ها انجام می شود .

به گفته وی در مرحله اول تعدادی از این طرح ها به بانک ملی معرفی شده و در حال مذاکره نهایی با صاحبان طرح ها هستند تا این سرمایه گذاری مشترک انجام شود و بستر تامین مالی جمعی فراهم شده و در حال انجام است تا به زودی این تامین مالی راه اندازی شود .

معاون توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی بیان کرد: تاکنون ۳ توافق با بانک ملی داشته ایم که خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته و عملیاتی شده و یک نهاد مستقل در بانک ملی به عنوان یک شرکت سرمایه گذار ایجاد شده تا در زمینه سرمایه گذاری خطر پذیر فعالیت کند که امیدواریم این موضوع بتواند الگوی خوبی برای اجرای این طرح ها در سایر بانک ها در سراسر کشور باشد .

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا