اجتماعی

سوم فروردین‌ اولین روز ماه رمضان است

یک پژوهشگر ارشد رؤیت هلال ماه گفت: با توجه به شرایط جوی موجود، ماه جدید(رمضان) به راحتی قابل رویت است. این امکان از غروب روز دوم فروردین‌ماه ممکن است و از این‌رو پنجشنبه سه فروردین‌ماه ۱۴۰۲ اولین‌روز رمضان خواهد بود.

به گزارش روند بازار، سیدمحسن قاضی میرسعید- پژوهشگر ارشد رویت هلال ماه- در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد رویت هلال ماه مبارک رمضان و تعیین روز اول‌ماه گفت: خوشبختانه شرایط جوی و جغرافیایی به گونه‌ای است که امکان دیدن ماه به راحتی وجود دارد و از این رو غروب روز دوم فروردین‌ماه یعنی سه‌شنبه‌ این هفته امکان رویت ماه وجود دارد.

وی ادامه داد: براین اساس پنجشنبه(۳ فرودین‌ماه) اول ماه رمضان است، البته این‌ رویت‌ ماه خاص کشور ایران نیست و در سراسر دنیا این رویت امکان‌پذیر است.

به گفته این پژوهشگر ارشد رویت هلال ماه، از غروب یکم فروردین‌ماه سال آینده در تمام نقاط دنیا با اندکی تغییرات زمانی شرایط رؤیت وجود دارد.

خبرنگار: لیلا امیدی

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا