اقتصادی

خبر مهم برای سهامداران فخوز

بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای شرکت فولاد خوزستان منتشر شد.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت کدال، اطلاعات و صورت‌های مالی میان‌دوره‌ای دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ (حسابرسی نشده) شرکت فولاد خوزستان با نماد فخوز منتشر شد.

شرکت فولاد خوزستان در دوره ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ماه سال جاری به ازای هر سهم ۱۳۴ تومان سود محقق کرده. این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۵ درصد افزایش داشته است.

«فخوز» با سرمایه ثبت شده ۵ هزار میلیارد تومان بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان سود محقق کرده است. این میزان سود مربوط به عملکرد ۶ ماهه منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ این شرکت است.

فخوز همچنین به همراه این گزارش، یک شفاف‌سازی ارائه داده که بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، نرخ انرژی صنایع فولادی بر اساس متوسط نرخ خرید انرژی برق از نیروگاه‌های دارای قدرت تبدیل انرژی محاسبه می‌شود. با توجه به متوسط هزینه ۴۵۵۶ ریالی هر کیلووات برق در شش ماهه نخست امسال ( هفت برابر شدن نسبت به سال گذشته) و همچنین سه برابر شدن هزینه هر متر مکعب گاز، هزینه انرژی ۶ ماه نخست سال به شدت افزایش یافته است. در این گزارش آمده که هزینه انرژی سال جاری بیش از ۳٫۶ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

فخوز در معاملات امروز با افزایش فشار عرضه مواجه شد و در نهایت با افتی ۴٫۵ درصدی بسته شد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا