اجتماعی

عوارض خروج از کشور در سال آینده چقدر است؟

با تصویب کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲، عوارض خروج از کشور در سال آینده ۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کند؛ مصوبه‌ای که در صورت تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان لازم الاجراست.

به گزارش روند بازار به نقل از ایسنا، روز گذشته رحیم زارع سخنگوی‌ کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ از مصوبه این کمیسیون درباره افزایش ۲۰ درصدی عوارض خروج از کشور خبر داد؛ موضوعی که در لایحه پیشنهادی دولت نیامده بود.

افزایش ۲۰ درصدی عوارض خروج از کشور، پیشنهاد الحاقی کمیسیون فرهنگی به تبصره ۷ لایحه بودجه بود که به تصویب کمیسیون تلفیق رسید؛ البته اجرایی شدن این مصوبه در سال آینده منوط به تصویب در صحن علنی و تایید شورای نگهبان خواهد بود.

در سال ۱۴۰۱، عوارض خروج از کشور برای هر نفر در سفر اول ۴۰۰ هزار تومان ، در سفر دوم ۶۰۰ تومان و در سفر سوم و بیشتر ۸۰۰ هزار تومان بود؛ در صورت افزایش ۲۰ درصدی عوارض خروج، این میزان برای سال آینده در سفر اول ۴۸۰ هزار تومان، سفر دوم ۷۲۰ هزار تومان و سفرهای سوم و بیشتر ۹۶۰ هزار تومان می شود.

خبرنگار: منیرسادات سیدرضا

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا