دسته‌بندی نشده

فراخوان حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب پکن منتشر شد

موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، برای شرکت ناشران، موسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهالی قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور جهت حضور در غرفه ملی ایران در نمایشگاه کتاب پکن، فراخوان داد.

به گزارش  پایگاه خبری اخبار خوب، به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از تاریخ ۱ تا ۵ شهریورماه برگزار می‌شود. ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. به همین منظور فراخوانی برای حضور ناشران، مؤسسات و نهادها، اهالی قلم، آژانس‌های ادبی و تشکل‌های نشر منتشر شده که تا تاریخ ۲۰ خردادماه می‌توانند به سایت icfi.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت نمایند.

متن این فراخوان به شرح ذیل است:

به اطلاع کلیه ناشران، مؤسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهالی قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور می‌رساند، غرفه جمهوری اسلامی ایران (مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن) توسط مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در تاریخ (۱ تا ۵ شهریورماه ۱۳۹۶) برپا خواهد شد. بدین منظور از کلیه علاقه‌مندان دعوت می‌شود جهت ثبت‌نام و حضور در این رویداد اقدام کنند.

شرایط حضور در نمایشگاه به دو طریق امکان پذیر است:

الف – درخواست فضای مستقل
ناشرانی که علاقه‌مند به دریافت فضای مستقل در غرفه‌ ایران هستند، می‌توانند از طریق مراجعه به سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران (www.icfi.ir) مراحل ثبت نام را حداکثر تا ۲۰ خردادماه انجام دهند.
فضای اختصاص‌داده‌ شده  برای هر ناشر ۶ مترمربع و با ظرفیت تقریبی نمایش ۵۰ عنوان کتاب است. علاقه مندان جهت اختصاص فضای بیشتر می‌توانند درخواست خود را جهت بررسی به این موسسه ارائه کنند. تفاهم نامه همکاری میان موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و ناشر/موسسه/ آژانس/… منعقد و مبنای همکاری خواهد بود.

امکانات فراهم شده توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران:

– ارسال کتب منتخب ناشران به پکن، حداکثر پانزده کیلوگرم؛
– آماده سازی، طراحی، غرفه آرایی و واگذاری امکانات نمایشگاهی؛
– همکاری در اخذ ویزا از سفارت چین در ایران؛
– در اختیار قراردادن فضای برگزاری جلسات با هماهنگی قبلی؛
– امکان استفاده از مترجم مستقر در غرفه با هماهنگی قبلی؛

• تعهدات ناشر/ موسسه/ آژانس/ …

– انتخاب کتب مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه کتاب پکن و غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران؛
– مسئولیت معرفی و مذاکره برای آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران؛
– معرفی یک نفر به عنوان فرد حاضر در غرفه ناشر به صورت ثابت contact person  به موسسه؛
– تقبل کلیه هزینه‌ها و انجام اقدام‌های مربوط به امور ویزا، تهیه بلیط، اقامت و رفت وآمد نماینده اعزامی ناشر به نمایشگاه پکن؛

ب) عرضه کتاب توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران:
ناشرانی که مایل به عرضه کتاب‌های خود بدون حضور در نمایشگاه هستند، می‌توانند حداکثر ۱۰ عنوان کتاب جهت ارزیابی با رعایت شرایط زمانی (حداکثر تا پایان وقت اداری ۲۰/۳/۹۶) و ضوابط زیر، ابتدا در سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ثبت و پس از تأیید، یک نسخه از هر کتاب  ارسال کنند.
-کتب ارسالی می‌بایست دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند.
– اولویت با کتب تألیفی و یا دو زبانه- یکی از زبان‌های دیگر نظیر چینی، انگلیسی- همچنین برگزیدگان در یکی از جوایز/ جشنواره‌های ملی و یا بین المللی است.
– اولویت با کتبی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن مربوط به ۵ سال اخیر باشد.
– کتب ارسالی عودت داده نمی‌شود و موسسه هیچگونه مسئولیتی در قبال تاخیرهای احتمالی شرکت پست ندارد. به هرگونه درخواستی خارج از روال ثبت نام آنلاین و ناقص، بدون چکیده فارسی و انگلیسی (۱۵۰ کلمه) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا