فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

زمان انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۳:۳۳

بازار خودروهای دست‌ساز بازاری عجیب و جذاب است؛ از آنجا که هزینه و وقت زیادی صرف ساخت خودروهای دست ساز می‌شود ، خودروها با قیمت‌هایی عجیب به فروش می‌رسند.

به گزارش روند بازار خودرو به نقل از خبرآنلاین، خودروی ۱۹۶۳ فراری گران ترین خودرو دست ساز دنیا است که ارزش آن ۷۰ میلیو دلار براورد شده است؛ صفر تا صد این خودرو تنها ۶.۱ ثانیه به طول می انجامد.

این خودرو تاکنون در دست عده زیادی دست به دست شده است و در میان صاحبان آن می توان به رالف لورن یک طراح مد و میلیاردر اهل ایالات متحده آمریکا و یا نیک میسن از اعضای بنیان‌گذار و نوازندهٔ درامز گروه پراگرسیو راک پینک فلوید اشاره  کرد.

فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

دومین گران ترین خودروی دست ساز دنیا بوگاتی لاویتور نویر است که با اختلاف زیاد از خودرو فراری در جایگاه دوم قرار گرفته است؛ قیمت این خودرو ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است؛ این خودرو دارای پوسته ای از فیبر کربن است و قدرت موتور آن هزار و ۵۰۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن ۴۲۰ کیلومتر در ساعت است. گفتنی است که این خودرو در سال ۲۰۱۹ به بازر عرضه شد و از آن زمان تاکنون هیچ خودروسازی نتوانسته است جایگزین آن را به بازار عرضه کند.

بازار عجیب خودروهای لاکچری /فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

خودرو پاگانی به نام زوندا پارچتا با قیمتی بالغ بر ۱۷ میلیون و۶۰۰ هزار دلار سومین گران قیمت ترین خودرو دست ساز دنیا است؛ بدنه این خودرو از کربن ساخته شده است و بلندترین قسمت این خودرو تنها ۰.۵ متر ارتفاع دارد و تنها سه نسخه از آن ساخته شده است و صفر تا صد آن تنها ۳.۵ ثانیه زمان می برد.

گران‌قیمت‌ترین خودروهای دست ساز جهان  /فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

بوگاتی سنتودیچی چهارمین خودرودست ساز گران قیمت این فهرست است که قیمت آن ۹ میلیون دلار براورد شده است؛ این خودرو در سال ۲۰۲۱ به بازار آمده و تنها ده عدد از آن ساخته شده است. قدرت موتور این خودرو هزار و ۵۷۷ اسب بخار براورد شده است و می توان گفت این خودرو سریعترین بوگاتی است که در حال حاضر در جاده ها است.

بازار عجیب خودروهای گران‌قیمت‌ترین خودروهای دست ساز جهان  /فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

حال که تاکنون دوبار نام کمپانی بوگاتی در این فهرست ذکر شده است گفتنی است که بوگاتی یک شرکت خودروسازی فرانسوی است که در سال ۱۹۰۹ توسط یک صنعت‌گر نابغه ایتالیایی به نام اتوره بوگاتی به منظور تولید خودروهای سفارشی در مولشایم، فرانسه تأسیس شد.

پنجمین خودرو گران قیمت این فهرست نیز به شرکت بوگاتی تعلق دارد؛ خودروی بوگاتی دیوو با قیمتی بالغ بر ۶ میلیون دلار در این جایگاه قرار گرفته است. این خودرو نیز محصول سال ۲۰۲۱ است که تنها ۴۰ عدد از آن ساخته شده است، قدرت موتور آن هزار و ۵۰۰ اسب بخار است و حداکثر سرعت آن ۳۶۰ کیلومتر بر ساعت است.

بازار عجیب خودروهای لاکچری دست ساز جهان /فهرست گران‌ ‌ترین خودروهای دست ساز جهان

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

7 − 6 =