دانش و فناوری

راه‌اندازی قابلیت جدید در واتساپ

این روزها ‌واتساپ در حال کار روی قابلیتی جدید است. این قابلیت چیست؟

به گزارش روند بازار، ‌واتساپ اپلیکیشن پرچالش میان کاربران این روزها در حال کار روی قابلیت جدیدی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق یک حساب کاربری، در چند گوشی و یا یک گوشی و تبلت چت کنند.

به نقل از آی تی ایران، تصاویر منتشر شده در وب‌سایت WABetaInfo، دستورالعمل‌هایی را در خصوص نحوه ثبت و اتصال یک دستگاه جدید که تحت عنوان دستگاه «همراه» شناخته می‌شود، نمایش می‌دهد.

بر اساس این اطلاعات، برای ثبت دستگاه جدید، کاربر پس از ورود به صفحه واتساپ، می‌بایست کد QR را توسط گوشی اصلی خود اسکن کند تا اجازه اتصال به حساب کاربری داده شود.

گفته می‌شود که دستگاه‌های متصل به یک حساب کاربری می‌توانند پیام‌های اخیر را همگام‌سازی کنند حتی اگر این پیام‌ها رمزنگاری شده باشند.

در تصاویر منتشر شده، عبارت Register Device as Companion مشاهده می‌شود که مربوط به این قابلیت است و مراحل اتصال به حساب کاربری از طریق دستگاه‌های دیگر را نشان می‌دهد.

هر دو تصویر منتشرشده از این قابلیت متعلق به نسخه اندروید اپلیکیشن ‌واتساپ هستند که نشان می‌دهد این قابلیت احتمالا در ابتدا برای این دسته از کاربران عرضه خواهد شد.

هنوز اطلاعاتی در خصوص اینکه آیا این امکان برای کاربران نسخه آی او اس ‌واتساپ نیز عرضه خواهد شد، منتشر نشده است.

در حال حاضر‏، ‌واتساپ قابلیتی تقریبا مشابه به نام Linked Devices را عرضه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق رایانه‌های خود به عنوان دستگاه‌های ثانویه به یک حساب کاربری ‌واتساپ متصل شوند.

این قابلیت در اختیار کاربران نسخه اندروید و آی او اس ‌واتساپ قرار گرفته است.

تجارت نیوز

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا