اقتصادی

قیمت دلار امروز ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ / بازارساز تحرکات افزایشی دلار را خنثی می‌کند؟

در آخرین روز کاری سال ۱۴۰۱، معاملات دلار در پله‌های بالایی کانال ۴۰ هزار تومانی آغاز شد. قیمت دلار در این ساعات تمایل زیادی برای ورود به پله هشتم این کانال نشان می‌دهد.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت دلار از روز گذشته تمایل به افزایش داشت و خود را در معاملات بازار آزاد به ۴۷ هزار تومان رسانده بود. اواخر روز گذشته هم قیمت دلار در همین سطح نوسان می‌کرد اما از ابتدای معاملات امروز کشمکش سختی میان خریداران و فروشندگان در گرفته و تا اینجای کار برنده این نبرد فروشندگان بوده‌اند.

به این ترتیب در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت دلار به ۴۷ هزار و ۶۵۰ تومان رسیده است و در همین سطح نوسان می‌کند.

با این حال اما بانک مرکزی اعلام کرده است که تا ساعاتی دیگر، اطلاعیه مهمی را منتشر خواهد کرد. برخی فعالان بازار با توجه به سفرهای اخیر دبیر شورای عالی امنیت ملی و رئیس کل بانک مرکزی به کشور امارات این گمانه را مطرح می‌کنند که اطلاعیه مذکور نکاتی درباره حواله درهم مطرح خواهد کرد.

در همین حال امروز هم در ادامه سلسله سفرها و توافقات منطقه‌ای، شمخانی به عراق رفته است؛ کشوری که یکی از اصلی‌ترین تامین‌کنندگان دلار بازار آزاد ایران است و طی دو ماه گذشته با کاهش تزریق دلار به ایران، بازار ارز را در این سوی مرزها با کمبود مواجه کرده است.

به این ترتیب بازار دلار اکنون چشم به اطلاعیه بازارساز دوخته است و نیم‌نگاهی نیز به سفرهای سیاسی دارد تا بتواند مسیر پیش روی خود را مشخص کند.

قیمت انواع نرخ‌های دلار

امروز هم قیمت دلار صرافی ملی مانند روزهای گذشته بدون تغییر باقی مانده است؛ امروز قیمت دلار صرافی ملی در سمت خرید ۴۱ هزار و ۹۷۶ تومان و در سمت فروش ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است.

در همین حال قیمت دلار مبادله‌ای هم در وبسایت بازار متشکل ارزی بدون تغییر باقی مانده است. امروز هم قیمت دلار اسکناس در این بازار ۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت دلار حواله ۳۶ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام شده است.

قیمت دلار نیمایی نیز همچنان روی عدد ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان فریز شده است.

قیمت دلار در بازارهای همسایه

قیمت دلار در بازارهای همسایه ایران نیز امروز افزایشی است. در حال حاضر قیمت دلار هرات به ۴۷ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است و در بازار سلیمانیه هم قیمت ۴۸ هزار و ۵۰ تومان برای آخرین معامله امروز ثبت شده است که نشان از روند رو به رشد قیمت اسکناس آمریکایی در این بازارها دارد.

قیمت ارزهای موثر

امروز هم قیمت درهم امارات در وبسایت بازار متشکل ارزی فاصله زیادی با بازار آزاد دارد. درهم اسکناس مرکز مبادله امروز ۱۰ هزار و ۹۴۶ تومان قیمت خورده و قیمت درهم حواله هم ۹ هزار و ۹۶۶ تومان است. این در حالی است که قیمت درهم امارات در بازار آزاد ۱۳ هزار و ۵۰ تومان رسیده است!

قیمت یوروی مبادله‌ای هم امروز در وبسایت بازار متشکل ارزی فاصله زیادی با قیمت یورو در بازار آزاد دارد. قیمت یوروی اسکناس امروز در این وبسایت ۴۳ هزار و ۶۶ تومان و قیمت یوروی حواله ۳۹ هزار و ۲۱۰ تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت یورو در بازار آزاد امروز به ۵۱ هزار و ۴۵۰ تومان رسیده است!

گفتنی است قیمت یوروی صرافی ملی هم امروز در سمت خرید ۴۴ هزار و ۴۹۴ تومان و در سمت فروش هم ۴۴ هزار و ۹۴۴ تومان اعلم شده است.

اکنون فعالان بازار ارز این سوال را پیش رو دارند که آیا قیمت ارزها تحت تاثیر اخبار سیاسی و اطلاعیه بانک مرکزی کاهشی خواهد شد یا بازار ارز در مسیر صعودی پا به سال جدید می‌گذارد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا