اجتماعی

بازنشستگان کی مابه التفاوت حقوق فروردین را دریافت می کنند؟

طبق اعلام سازمان تامین اجتماعی، مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران و بازنشستگان، قرار بود با حقوق خرداد آن‌ها واریز شود اما این کار هنوز انجام نشده است.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، طبق قولی که مسئولان تامین اجتماعی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران خود داده بود، می‌بایستی مابه‌التفاوت حقوق فروردین، همراه با حقوق خرداد آنها پرداخت می‌شد که در حال حاضر در واپسین روزهای تیر به سر می‌بریم اما هنوز خبری از تحقق این وعده نیست و بازنشستگان و مستمری‌بگیران این سازمان حقوق معوقه خود را دریافت نکرده‌اند.

گفتنی است که سازمان تامین اجتماعی به تربیت حروف الفبا حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران را از بیستمین روز هر ماه تا پایان همان ماه به حساب افراد تحت پوشش خود واریز می‌کند.

مصطفی سالاری، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی، در حاشیه سلسه نشست‌های تامین اجتماعی با موضوع تعارض منافع در خصوص پرداخت ما به‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی گفت: به جهت اینکه یک بار تغییراتی در حقوق اردیبهشت انجام شد باید سازمان تامین اجتماعی مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان را پرداخت می‌کرد.

وی افزود: پرداخت حق بیمه به تنهایی کافی نیست و چون منابع سازمان تامین اجتماعی متفاوت است امیدوار هستیم منابع برای پرداخت مابه‌التفاوت حقوق‌ها را وصول کنیم.

عدم پرداخت مطالبات تامین اجتماعی از دولت

سالاری بیان کرد: مطالبات ما از دولت همچنان وجود دارد که در حال حاضر دولت معادل ۸۹ هزار میلیارد تومان سهام دولت را در دستور کار دارد.بنا به پیشنهاد وزیر اقتصاد در اجرای قانون و بودجه قرار است این سهام به سازمان تامین اجتماعی برای بدهی دولت واگذار شود.

سالاری گفت: امیدوار هستیم با سود این سهام و باقی درآمدها بتوانیم مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان را در کنار حقوق آنها بپردازیم.

همچنین مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در این نشست گفت: در مورد زمان واریز مابه‌التفاوت افزایش حقوق فروردین ۱۴۰۰ بازنشستگان افزایشی که اول سال اعمال کردیم، هزینه قابل توجهی بود و اولین گام این است که بتوانیم منابع مالی مورد نیاز را به موقع تأمین کرده و هم برای دو سه سال آینده پیش‌بینی منابع را انجام دهیم.

وی افزود: باید تا پایان دولت کاری کنیم که برای سه چهار سال آینده منابع ناشی از افزایش حقوق‌ها تأمین باشد.

با تمام صبحت‌ها و وعده‌های داده شده و با گذشته چهار ماه از ابتدای سال، هنوز وعده‌ها عملیاتی نشده و بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی منتظر دریافت مابه‌التفاوت حقوق فروردین خود هستند.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا