سیاسی

مانع اصلی دستیابی به توافق وین کیست؟

جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفت: بزرگ ترین مانع در مقابل پیشرفت در توافق، ایران است.

به گزارش روند بازار، آخرین اخبار از مذاکرات وین چیست؟

به نقل از ایرنا، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در خصوص مذاکرات وین و اینکه آیا روسیه مانعی در مذاکرات است توضیحاتی داد.

او گفت: نظر ما این است که ایران باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد به شرایط بیرون از برجام خود ادامه دهد یا آماده امضای یک توافق است.

وی در عین حال ادامه داد: ما معتقدیم که امضای یک توافق منافع همه طرف‌ها را تامین می‌کند.

وی در ادامه افزود: اگرچه ما اقدامات روسیه در اوکراین را محکوم کرده‌ایم اما بزرگ‌ترین مانع در مقابل پیشرفت در توافق، ایران است.

دستیابی به توافق قطعی است؟

جن ساکی درباره زندانیان دو تابعیتی در ایران نیز گفت: تیم مذاکره‌کننده ما از وزارت خارجه آمریکا در حال تلاش برای بازگرداندن همه آمریکایی‌ها که بازداشت شده‌اند، به خانه خود است.

سخنگوی کاخ سفید افزود: این یک مساله جدا از مذاکرات هسته‌ای ایران است اما رئیس جمهوری آمریکا به آن متعهد است و تمام اقدامات لازم را برای آزادی آنها انجام خواهد داد.

یک مقام آمریکایی روز جمعه پس از ارزیابی خوشبینانه انریکه مورا هماهنگ کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین از سفر خود به تهران، گفت که هنوز دستیابی به توافق هسته‌ای با ایران قطعی نیست.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه از دیدار انریکه مورا از ایران قدردانی کرد، اما افزود: در حال حاضر توافق هنوز قطعی نیست.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که نامش بیان نشده است، در گفتگو با یکی از رسانه های بین المللی مدعی شده است: ایران باید تصمیم بگیرد که آیا می خواهد بر شرایط بیرونی پافشاری می‌کند یا خیر.

این سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد : ما و شرکایمان آماده‌ایم و مدتی است که این آمادگی را اعلام کرده‌ایم. اکنون (تصمیم گیری) بر عهده ایران است.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا