اجتماعی

چرا نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش منتشر نشد؟/ «منتظر نرخ باروری شهرستان‌هاییم!»

نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش هنوز اعلام نشده است. آن هم به یک دلیل عجیب! چون سازمان ثبت احوال کشور نرخ باروری شهرستان‌ها را برای سازمان اداری و استخدامی ارسال نکرده است! اما ماجرا چیست؟

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، آزمون استخدامی آموزش و پرورش اردیبهشت ماه امسال برگزار شد و قرار بود این آزمون خرداد ماه منتشر شود. خرداد ماه هم به پایان رسیده و هنوز نتایج آزمون منتشر نشده است.

مشاور رئیس سازمان سنجش کشور در گفتگویی با باشگاه خبرنگاران جوان اعلام کرده نتایج این آزمون از ابتدای خرداد ماه آماده شده اما ما منتظر این هستیم که سازمان ثبت احوال کشور نرخ باروری شهرستان‌ها را برای سازمان اداری و استخدامی ارسال کند.

اما ارتباط میان نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش و نرخ زاد و ولد چیست؟

آنگونه که علیرضا کریمیان اعلام کرده به استاد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، قرار است افراد متاهل و دارای فرزند، از امتیاز ویژه‌ای برای استخدام برخوردار باشند. البته مشروط به اینکه نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب بالای ۲٫۵ درصد نباشد.

با توجه به این شرط و امتیاز ویژه‌ای که برای افراد متاهل و دارای فرزند در نظر گرفته شده است، سازمان سنجش برای اعلام نتایج آزمون خود منتظر این است که سازمان ثبت‌ احوال نرخ باروری شهرستا‌ن‌های مختلف را اعلام کند تا بعد از بررسی وضعیت تاهل و تعداد فرزندان، نتایج اعلام شود.

به گفته مشاور سازمان سنجش، با توجه به اینکه تا‌کنون چگونگی احتساب این امتیازات و نرخ باروری شهرستان‌ها به سازمان سنجش اعلام نشده این سازمان طی یک ماه گذشته مکاتبات و مذاکراتی با سازمان اداری و استخدامی و وزارت آموزش و پرورش داشته است.

البته این مقام مسئول اعلام کرده که نهایتا بعد از یک ماه مکاتبه و پیگیری، اخیرا سازمان ثبت احوال کشور نرخ باروری شهرستان‌ها را برای سازمان اداری و استخدامی ارسال کرده است. در نتیجه می‌توان امیدوار بود که نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش در کوتاه‌ترین زمان ممکن منتشر شود.

افراد متاهل و دارای فرزند در اولویت استخدام


جدای از تاخیر در انتشار نتایج این آزمون، باید گفت افراد متاهل و دارای فرزند برای استخدام جدید آموزش و پرورش در اولویت قرار دارند. به گفته مشاور رئیس سازمان سنجش «به استناد قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، مقرر شده به ازای تاهل و نیز هر فرزند ۲ درصد و مجموعا حداکثر تا ۱۰ درصد به امتیاز مکتسبه آزمون کتبی داوطلب اضافه شود.» البته اختصاص این امتیاز مشروط به این است که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای دو و نیم درصد نباشد.»

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا