اقتصادی

ویلاسازی هزینه ساخت پروژه‌های نهضت ملی مسکن را کاهش می‌دهد

کارشناس مسکن گفت: نرخ تمام شده هر متر مسکن ملی در پروژه های آپارتمان سازی و چند طبقه بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون است اما در پروژه های یک طبقه هزینه ساخت ارزان تر می‌شود.


به گزارش روند بازار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای جهانبخش گفت: قیمت تمام شده هر متر مربع واحد نهضت ملی مسکن حدود ۷ میلیون و۲۰۰ هزار تومان است که با سود ۳۰ درصد سازندگان حدود ۸ میلیون تومان می شود.

به گفته کارشناس مسکن، این نرخ تمام شده تنها برای واحدهای نهضت ملی مسکن است که به صورت یک طبقه و به صورت تدریجی ساخته شود.

او می گوید: در صورتی که پروژه های نهضت ملی مسکن به صورت چند طبقه و در قالب آپارتمان‌ سازی ساخته شود به طور قطع هزینه ها افزایش می یابد و نرخ تمام شده هر متر مربع بین ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان خواهد شد.

گفتنی است دولت از چند ماه گذشته تصمیم گرفته است اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن را در شهرهای دارای زمین به صورت افقی سازی در دستور کار خود قرار دهد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا