اقتصادی

ذرت‌های اوکراینی به ایران می‌آیند

۶۰هزار تن ذرت از اوکراینی از راه دریای سیاه به ایران وارد می‌شوند.

به گزارش روند بازار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: ایران ۶۰هزار تن ذرت از اوکراین خریداری کرده است که دقایقی پیش بندر چورنومورسک در دریای سیاه را به مقصد ایران ترک کرد.

فارس به نقل از رویترز گزارش داد، در ادامه صادرات غلات اوکراین به کشورهای دیگر امروز جمعه نیز محموله‌های صادراتی بندر دریای سیاه را ترک کردند. طی روزهای گذشته صادرات از اوکراین پیوسته ادامه داشته است.

وزیر دفاع ترکیه همچنین اعلام کرد: دو کشتی دیگر نیز امروز از بندری در دریای سیاه با محموله صادراتی غلات اوکراین به مقصد کشورهای ترکیه و ایران حرکت کردند.

به گفته این مقام با احتساب این کشتی‌ها، چهاردهمین کشتی است که طی روزهای اخیر و پس از توافق روسیه و اوکراین، صادر می‌شود.

این توافق با حضور نماینده سازمان ملل متحد و با میانجیگری ترکیه ماه گذشته صورت گرفت.

بر اساس این گزارش، کشتی سورموسکی با پرچم بلیز بندر چورنومورسک را امروز ترک کرد که حامل ۳۰۵۰ تن گندم به مقصد شمال غرب ترکیه در حال حرکت است.

همچنین گفته شده است که کشتی استار لائورا با پرچم جزایر مارشال که ۶۰هزار تن بار ذرت دارد این بندر را به مقصد ایران ترک کرده است.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا