اقتصادی

وام مسکن روستایی به ۳۱ درصد متقاضیان پرداخت شد

معاون بنیاد مسکن با اشاره به پرداخت وام ۲۰۰ میلیونی مسکن روستایی به ۶۲ هزار متقاضی (۳۱ درصد)گفت: تاخیر در ابلاغ وام مذکور ساخت واحدها را دچار اختلال کرد.


به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم، مجید جودی با یادآوری این‌که از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۲۳۴ هزار و ۷۲۸ مسکن روستایی وارد فاز عملیاتی شده است، اظهار کرد: از ۲۰۰ هزار واحد مصوبه امسال تاکنون ۱۶۲ هزار واحد برای پرداخت وام به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد وام ۲۰۰ میلیون تومانی به ۶۲ هزار و ۳۷ نفر پرداخت شده است.

وی افزود:‌ دیماه امسال پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی ابلاغ و اجرایی شد. همین روند سبب شد تا ساخت واحدها و مشارکت مردم اندکی با اختلال همراه شود.

معاون بنیاد مسکن با بیان این‌که پرداخت کامل سهمیه سال ۱۴۰۲ در برنامه است، اضافه کرد: قطعاً با روندی که در اجرای طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد و قول رییس جمهور برای نهضت ملی مسکن در بخش روستایی شاهد تحقق کامل این مهم در طی دولت سیزدهم خواهیم بود.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا