سیاسی

به زودی ٧٠ درصد جامعه واکسینه می‌شوند

رئیس‌جمهور با اشاره به واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: همه دانش‌آموزان هنوز واکسینه نشده‌اند البته تا سه یا چهار روز آینده واکسیناسیون عمومی بالای ۷۰ درصد افراد جامعه کامل می‌شود.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، سیدابراهیم رئیسی، در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید ۱۴۰۰-۱۴۰۱ که به طور نمادین در دبستان فولادگر صالح‌آباد شهرری برگزار شد، ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم با تلاش آموزش و پرورش، اولیا و دانش‌آموزان، سال تحصیلی جدید به خوبی پیش برود.

وی تصریح کرد: محور آموزش معلم است و شان و منزلت معلم باید حفظ شود. هویت معلم باید به عنوان جایگاه تعلیم و تربیت، مورد توجه باشد.

او بر ارتقای جایگاه معلمان، شان و منزلت آنها و همچنین کیفیت پیدا کردن تعلیم و تربیت دانش‌آموزان تاکید کرد و گفت: مدرسه باید ستون همبستگی و نظم اجتماعی باشد.

هیچ کس نباید به خاطر فقر از تحصیل باز بماند

رئیسی تاکید کرد: هزینه کردن برای آموزش و پرورش بزرگترین سرمایه گذاری در کشور است بنابراین هیچ کس نباید به خاطر فقر از تحصیل و آموزش باز بماند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: فقر و نداشتن نباید موجب جاماندگی از علم و آموزش شود، براین اساس عدالت آموزشی مورد تاکید است.

او اضافه کرد: مساله آموزش و پرورش و شرایطی که اکنون وجود دارد، باید دقیق بررسی شود. کارهای اساسی که با اجرای سند تحول بنیادین در دست داریم، دنبال می‌شود.

اهمیت سند تحول

رئیسی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید در بخش‌های مختلف اجرایی قرار گیرد، اگر این سند به عنوان سند تحول مدرسه اجرایی نشود، کارایی ندارد. ستاد باید پیگیری تحول را داشته باشد اما اصل کار در مدرسه است؛ بنابراین چهره‌های تحول‌گرا می‌توانند این کار را انجام دهند، مگر می‌شود کسی که تحول را قبول ندارد، از او تحول خواست.

رئیس‌جمهور ادامه داد: همه باید نسبت به سند تحول آموزش و پرورش پایبند باشند. هر سال تحصیلی که می‌گذرد، نشان می‌دهد که چند درصد از سند اجرا شده و چند درصد باقی مانده است؛ سند تحول، مستند همه اقدامات تحولی در آموزش و پرورش است.

بازگشایی تدریجی مدارس

رئیسی بیان کرد: در آغاز سال تحصیلی دوست داشتیم شبکه شاد و آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری، فعال شود و الان هم با این رویکرد، کار را پیش می‌بریم.

وی افزود: برخی مناطق چون تعداد دانش‌آموزان بالاست، امکان آموزش حضوری برای همه نیست بنابراین کار در این شرایط تدریجی و گروهی پیش می‌رود.

همه دانش‌آموزان واکسینه نشده‌اند

رئیسی با اشاره به واکسیناسیون دانش‌آموزان گفت: صیانت از جان دانش‌آموزان برای همه ما وظیفه است. هنوز همه آنها واکسینه نشده‌اند البته تا سه یا چهار روز آینده واکسیناسیون عمومی بالای ۷۰ درصد افراد جامعه کامل می‌شود.

او تاکید کرد: معلمان و کسانی که با دانش‌آموزان ارتباط دارند، واکسینه شده‌اند اما با همه این کارها، حفظ از جان معلمان و دانش‌آموزان باید همچنان مورد توجه باشد.

رئیسی تصریح کرد: از آموزش و پرورش می‌خواهم شیب را به سمت آموزش حضوری ببرد البته با رعایت سلامت دانش‌آموزان که امری اجتناب‌ناپذیر است.

منبع خبر و عکس: باشگاه خبرنگاران جوان

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا