اجتماعی

صدور هشدار برای ورود توده گردوخاک و افزایش دمای هوا

دو هشدار سطح نارنجی و زرد برای ورود توده گردوخاک و افزایش دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور صادر شده است.

به گزارش روند بازار، کارشناس هواشناسی گفت: دو هشدار سطح نارنجی و زرد برای ورود توده گردوخاک و افزایش دمای هوا در بسیاری از نقاط کشور صادر شده است.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت، خانم فریبا گودرزی گفت: از امروز تا جمعه در شهر‌های کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، خوزستان، قم، البرز، آذربایجان شرقی و جنوب آذربایجان غربی خیزش و نفوذ گردوخاک خواهیم داشت.

به گفته این کارشناس هواشناسی، رشد ابر‌های همرفتی (به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب) از امروز تا فردا (پنج شنبه) ادامه داشته و شاهد رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت در نیمه شمالی استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، خواهیم بود. احتمال اصابت صاعقه، تگرگ در مناطق مستعد، آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب به طور محدود نیز وجود دارد.

از سوی سازمان هواشناسی برای امروز تا شنبه، هشدار سطح زرد درباره افزایش محسوس حدود ۸ تا ۱۰ درجه ای دما و تداوم گرما در خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان صادر شده است.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا