اجتماعی

وعده معاون اول رئیس‌جمهور برای هزینه دارو

معاون اول رئیس جمهور گفت امروز گفت که هزینه جدیدی برای تهیه دارو به سبد هزینه‌های خانوار اضافه نمی‌شود.

به گزارش روند بازار، معاون اول رئیس جمهور گفت: بررسی سازوکار بازپرداخت یارانه‌ها در صنعت دارویی،‌ تقویت بخش بیمه، تامین و فراوانی داروهای بیماران از سیاست‌هایی است که دولت پیگیری می‌کند تا مبلغ جدیدی به هزینه دارو به سبد هزینه‌های خانوار تحمیل نشود.

طبق گزارش فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در نشست خبری امروز با اشاره به تصمیمات و برنامه‌های دولت در خصوص ساماندهی تولیدات دارویی و اختصاص کمک های حمایتی به این بخش از صنعت کشور، تاکید کرد: بررسی سازوکار بازپرداخت یارانه‌ها در صنعت دارویی،‌ تقویت بخش بیمه، تامین و فراوانی داروهای بیماران به ویژه بیماری‌های خاص و صعب العلاج از جمله سیاست‌هایی است که دولت پیگیری می‌کند تا هزینه جدیدی در زمینه دارو به سبد هزینه‌های دارو خانوار تحمیل نشود.

معاون اول رییس جمهور همچنین به اقدامات دولت سیزدهم در خصوص تکمیل ۸۰ درصدی زیرساخت‌های الکترونیکی و پوشش رایگان افراد فاقد بیمه در کشور اشاره کرد و افزود: این یکی از افتخارات دولت سیزدهم است که در حال حاضر به جز بخش اندکی از جامعه که خود درخواستی برای بیمه درمانی نداشته اند، تمامی افراد فاقد بیمه بویژه اقشار آسیب پذیر و با درآمدهای پایین تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته اند.

وی همچنین با قدردانی از صنایع تولید کننده داخلی دارو که با وجود مشکلات موجود، متعهدانه نسبت به تامین دارو و جان مردم به دولت کمک کرده اند، تاکید کرد: دولت مصمم است با بررسی کارشناسی و اقتصادی، سازوکارهای مناسبی برای بازپرداخت یارانه‌ها در بخش دارو ایجاد کرده و در زمینه حل مشکلات تولید دارو از شرکت‌های تولیدی دارو حمایت کند.

در این جلسات مقرر شد با تقویت و پرداخت بدهی‌ها و معوقات سازمان‌های بیمه ای کشور در راستای کنترل پرداخت از جیب بیماران، تمامی داروها به صورت پلکانی تحت پوشش بیمه قرار گیرند و با تامین اعتبارات مالی لازم ، مطالبات سازمان‌های بیمه ای کشور هر چه سریعتر پرداخت شود.

بررسی سیاست‌های مالی و ارزی دارویی، ورود ۲۵۰ قلم داروی ضروری به فهرست بیمه‌ها، آسیب شناسی سازوکار بازپرداخت یارانه‌ها، ثابت نگه داشتن پرداختی بیمار و تمامی داروهای غیربیمه ای، تحت پوشش قرار دادن بیماران صعب العلاج و خاص و برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در راستای حمایت از شرکت‌های تولیدی دارویی کشور از جمله مباحثی بود که در این جلسات به منظور ثابت نگه داشتن قیمت و فراوانی دارو مورد بحث، بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا