بورس

روز خونین بورس با صف‌های فروش سنگین/ بازار راهی اصلاح شد؟

امروز سه‌شنبه ۲۳ فروردین ماه شاخص کل بورس با افت بیش از ۳۳ هزار واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۴۵ هزار واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز در حدود ۱٫۷۴ درصد کاهش داشت.

به گزارش روند بازار به نقل از تجارت‌نیوز، بورس امروز کاهش ۳۳ هزار و ۵۲۲ واحدی را تجربه کرد و در نهایت به سطح یک میلیون و ۴۴۵ هزار واحد رسید.

کاهش شاخص کل هم‌وزن بورس


بر اساس داده‌های شرکت بورس و اوراق بهادار، امروز شاخص کل هم‌وزن ۱٫۷۴ درصد افت داشت و به محدوده ۳۸۰ هزار و ۲۹۵ واحدی رسید.

معامله‌گران در این روز ۴۸۴ هزار و ۱۷۷ معامله به ارزش ۴۹ هزار و ۵۴ میلیارد تومان انجام دادند.

امروز نمادهای فولاد، فملی، شستا، فارس، ومعادن، شبندر، شپدیس و شتران بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. همچنین نمادهای مبین، وامید، لوتوس، اپال و پرداخت بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس گذاشتند.

شاخص فرابورس منفی شد


در روز سه‌شنبه شاخص فرابورس با افزایش ۲۹۵ واحدی به محدوده ۱۹ هزار و ۹۳۰ واحد رسید. تعداد معاملات انجام شده در فرابورس نیز ۲۷۸ هزار و ۲۶۷ معامله بود.

امروز نمادهای هرمز، زاگرس، آریا، صبا، شگویا، ارفع و شاوان بیشترین تاثیر منفی و نمادهای وسپهر، بپاس، مارون و دماوند نیز بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس گذاشتند.

نمادهای تجلی، آریا، کرمان، ثتران، فرابورس، صبا و فزر نیز لقب نمادهای پرتراکنش فرابورس را گرفتند.

آخرین قیمت ۴۲ نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۰۵ نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود پنج هزار میلیارد تومان رسید.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا