اقتصادی

پایان خودروهای ناقص در ایران خودرو

با پایان یافتن خودروهای ناقص سایت تبریز، گروه صنعتی ایران‌خودرو با معضل خودرو ناقص برای همیشه خداحافظی کرد.

به گزارش روند بازار به نقل تحلیل‌بازار، دهم مهرماه تبدیل به روزی مهم و تاریخی در حافظه صنعت خودرو کشور و گروه صنعتی ایران‌خودرو شد.

در گروه صنعتی ایران‌خودرو و زنجیره تامین، روز دهم مهرماه نقطه پایانی بر خودروهای ناقص ثبت شد و به این ترتیب دیگر خودرو ناقصی در هیچ‌یک از سایت‌های تولیدی این خودروساز در سطح کشور وجود ندارد.

خودرو ناقص گروه صنعتی ایران‌خودرو در بهمن ماه سال گذشته بیش از ۸۰ هزار دستگاه بود که با رویکردهای نوین ایجاد شده در این خودروساز، از ابتدای خردادماه با عبور مستقیم از خط به دست مشتریان، تولید خودرو ناقص متوقف شد و در دهم مهرماه نیز خودروهای ناقص دپو شده در پارکینگ‌ها به صفر رسید.

خودروساز بزرگ کشور با این اقدام و توقف تولید خودرو ناقص گام مهمی در مسیر ارتقای کیفیت خودروها برداشته و از این پس نیز دست‌یابی به اهداف توسعه و کیفیت محصولات را با جدیت بیش‌تری دنبال خواهد کرد تا رضایت مشتریان از مصرف خودروهای داخلی را جلب کند.

یکی از دلایل اصلی زمان‌بر بودن تکمیل و تجاری‌سازی خودروهای ناقص نیز اهمیت بالای حفظ شرایط کیفی خودرو و حساسیت بالای ایران‌خودرو در تحویل خودرو با کیفیت و بدون ایراد به مشتریان بوده که در این فرآیند نظارت‌های کیفی دقیق و بالایی صورت گرفته است.

هم اکنون تولید در گروه صنعتی ایران‌خودرو در شرایط مطلوبی قرار داشته، به‌گونه‌ای که شمارگان تولید از ابتدای امسال تا نهم مهرماه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۰ درصدی را تجربه کرده و با تولید حدود ۳۰۴ هزار دستگاه خودرو سواری و تجاری سنگین و نیمه سنگین به فرمان رئیس جمهوری جامه عمل پوشانده است.

در همین بازه زمانی رشد ۴۷ درصدی صدور سند خودرو و ۳۵ درصدی تحویل به مشتریان نیز رقم خورده است.

به نقل از: ایران خودرو

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا