اقتصادی

پرداخت‌ وام قرض الحسنه با کارمزد صفر تصویب شد

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت از تصویب حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه بانک رسالت در شورای فقهی بانک مرکزی خبر داد.

به گزارش روند بازار به نقل از تحلیل‌بازار، محمدحسین حسین‌زاده گفت: ۱۵ سال است که بر مدل اجرایی حذف کارمزد وام قرض‌الحسنه کار کردیم که این موضوع به تازگی در شورای فقهی بانک مرکزی به تصویب رسید و به زودی ابلاغ خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه رسالت ادامه داد: از سال آینده وام‌های قرض الحسنه بانک قرض الحسنه رسالت بدون‌کارمزد خواهد بود. در این مدل، هزینه خدمات اعم از دریافت کارت و پیامک و … را خود مشتریان پرداخت خواهند کردچرا که بانک رسالت نیز بدون شعبه است و طبیعتا بانک هزینه‌ای برای خدمات نمی‌پردازد بنابراین وام‌ها هم کارمزدی نباید داشته باشند. این مدل در جامعه اسلامی و نظام بین‌المللی قابل اجراست که از لحاظ شرعی نیز بدون هیچ مشکل و ابهامی است.

سعید شمسی نژاد مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز در این نشست با بیان اینکه به‌زودی برای برخی وام‌های بانک ما نیز کارمزد خذف خواهد شد؛ اظهار کرد: این حرکت‌ خوب آغاز شده و هدف این است که به مرور پرداخت تمام وام های بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با کارمزد صفر باشد.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا