سبک زندگی

چرا از ضد عرق شب ها باید استفاده کرد؟

پوست شما شب ها خشک تر است و دمای بدن تان هم پایین تر. شاید خودتان ندانید اما همین دو عامل میزان تأثیرگذاری ضدعرق ها را به میزان چشمگیری افزایش می دهد. ضد عرق اینگونه بهتر به درون پوست نفوذ می کند و اثر ماندگارتری دارد.

در ادامه می خواهیم ببینیم چرا بهتر است شب ها از ضد عرق استفاده کنیم.

صبح ها زیاد اثر ندارد

ضد عرق ها صبح ها زیاد اثر ندارد

برخلاف شب ها، غدد عرق صبح ها فعال ترند، به همین خاطر وقتی صبح ها از ضدعرق استفاده می کنید، سخت تر می تواند به درون جایی که باید، یعنی منافذ پوست، نفوذ کند.

بعد از حمام خوب در پوست نفوذ نمی کند

ضد عرق ها بعد از حمام خوب در پوست نفوذ نمی کند

اگر بلافاصله بعد از حمام ضدعرق بزنید، آن واکنشی که باید در برابر ضدعرق رخ دهد احتمالاً بر روی لایه های بیرونی پوست اتفاق می افتد و ممکن است ضدعرق بی تأثیر شود. این اتفاق باید در لایه های عمیق تر پوست رخ دهد، یعنی همان جایی که ضد عرق باید عمل کند تا واقعاً مانع از عرق کردن شما شود.

شب ها اثرش بیشتر است

ضد عرق شب ها اثرش بیشتر است

شب ها دمای بدن معمولاً افت می کند که امری طبیعی است. به همین دلیل کمتر عرق می کنید، بنابراین اگر پیشواز بروید و ضدعرق را درست پیش از رفتن به رختخواب بزنید، غدد عرق تان بهتر می توانند ضدعرق را جذب کنند. علاوه بر این، بهتر است ضد عرق را به پوست خشک بزنید چون اینگونه عمیق تر به پوست نفوذ می کند.

از آنجایی که اغلب ضدعرق ها معمولاً ۲۴ ساعت دوام دارند، تا صبح و تا حتی بعد از حمام هم فعال باقی خواهند ماند. برای آنکه پوست تان بیشتر خشک باشد می توانید قبل از زدن ضد عرق، زیر بغل تان را با یک حوله پاک کنید.

اگر نیاز بود صبح هم بزنید

اگر نیاز بود صبح ها هم ضد عرق بزنید

اگر تصمیم گرفتید پیشواز بروید و قبل از خواب ضدعرق بزنید، می توانید صبح آن را تجدید کنید تا تأثیر گذاری بیشتری داشته باشد. گرچه ضدعرق بیشتر کارش را تا آن وقت انجام داده اما اگر صبح هم تجدیدش کنید، این کار مثل یک حمله ی مجدد به غدد عرق عمل می کند.

روزیاتو

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا