اقتصادی

قیمت برنج ایرانی تا ۳۳ هزار تومان کاهش یافت

برنج‌های ایرانی پر محصول خوش‌پخت و بدون عطر تا ۳۳ هزار تومان در هر کیلو و برنج هندی تا ۲۸ هزار تومان در بازار کاهش یافته است.


به گزارش روند بازار به نقل از خبرگزاری تسنیم، قیمت برنج در روزهای اخیر کاهش مشخصی داشته است به طوری که در شهر‌های شمالی کشور حداکثر قیمت هر کیلوگرم برنج (برنج معطر) ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان و حداقل قیمت برنج پر محصول نیز در محدوده ۳۰ هزار تومان است.

بر اساس مشاهدات میدانی نیز در شهر تهران برنج پر محصول به قیمت ۳۳ تا ۵۹ هزار تومان و برنج‌های معطر نیز به ۹۵ تا ۱۱۰ هزار تومان کاهش یافته است.

این کاهش قیمت بر روی برنج‌های خارجی نیز تأثیر گذاشته است به طوری که برنج‌های پاکستانی که ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان به فروش می‌رسید اکنون با کف قیمت ۲۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

«رضا کنگری» رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی در خصوص قیمت برنج گفت: برنج ایرانی حدوداً ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش قیمت پیدا کرده است و بار قدیم گران‌تر بوده و الآن بار جدید حدوداً ۴۰ الی ۴۵ هزار تومان شده است.

کنگری افزود: برنج ایرانی اعلا از ۹۰ هزار تومان تا ۱۱۵ تومان در بازار هست.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد. بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا