اقتصادی

کاهش ۲۸۰ هزار تومان قیمت سکه

قیمت سکه امروز تحت تاثیر کاهش نرخ ارز از یک سو و کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی از سوی دیگر با کاهش ۲۸۰ هزار تومان روبرو شد.

 به گزارش روند بازار طلا به نقل از خبرآنلاین، نرخ هر قطعه سکه از ابتدای هفته تا کنون ریزشی ۴۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است و صرافان می‌گویند این شرایط تداوم خواهد داشت.

ریزش قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر آغاز واکسیناسیون در جهان و بهبود چشم‌انداز آتی اقتصادی رخ داده است. برخی معامله‌گران بین‌ المللی پیش‌بینی کرده‌اند ریزش قیمت طلا تا ۱۶۰۰ دلار در هر اونس تداوم داشته باشد.

 به این ترتیب ارزش سکه با قیمت کنونی ارز بیش از پیش کاهش یافته و سکه کانال مهم ۱۰ میلیونی را نیز از دست خواهد داد.

قیمت 280 هزار تومان کاهش یافت

 منفی شدن چشم انداز آتی قیمت سکه سبب افزایش عرضه سکه به بازار شده است با این حال هر چند صرافان قیمت فروش سکه را برابر با ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان اعلام می‌کنند اما حاضر به خرید در قیمت هایی بالاتر از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان نیستند. زمزمه رسیدن قیمت سکه به هشت میلیون تومان نیز از میانه روز در بازار شنیده می شود.

 فعالان بازار می‌گویند در این شرایط اغلب نوسان گیران در قالب فروشنده راهی بازار شده اند تا مانع از زیان بیشتر شوند.با این حال برخی از فعالان بازار معتقدند در صورتی که ایران از برجام خارج شود و معادلات ارزی کشور تغییر کند، قیمت سکه روندی متفاوت از بازار جهانی طلا را در پیش خواهد گرفت.

 ریزش لحظه به لحظه قیمت سکه در بازار طبق پیش بینی‌ها تا پایان هفته جاری تداوم خواهد داشت.

روند بازار

پایگاه خبری روند بازار با هدف اطلاع رسانی اخبار و رویدادهای ایران و جهان پس از کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خردادماه سال ۱۳۹۷ فعالیت خود را آغاز کرد.بررسی روندهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و سیاسی از اهداف راه اندازی پایگاه خبری روند بازار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا